سه‌شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۶
برگزاری دو نشست و هفت کارگاه تخصصی در هفدهمین جشنواره قصه‌گویی

نشست‌های تخصصی هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با هدف بالا بردن کیفیت قصه‌گویی و توانمندی شرکت‌کنندگان در جشنواره برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان‌، با هدف بالابردن سطح کیفی قصه‌گویی و آشنایی با تازه‌ترین روش‌های نوین این هنر در نخستین روز برگزاری جشنواره دو نشست و یک کارگاه تخصصی برپا شد و شش کارگاه دیگر نیز برای شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.
 
بر اساس این گزارش «چگونگی استفاده از متون کهن برای قصه‌گویی» و «کاتارسیس در جریان قصه‌گویی» دو نشست تخصصی بود که 27 بهمن‌ماه توسط علی خانجانی و محمد سیمزاری برگزار شد. همچنین در کنار قصه‌گویی قصه‌گویان ایران و کشورهای مختلف، هفت کارگاه تخصصی با محوریت قصه و قصه‌گویی تدارک دیده شده است که قصه‌گویان در اولین نشست تخصصی آن نیز شرکت کردند.
 
هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی تا 30 بهمن در مجتمع فرهنگی‌هنری آفرینش کانون کرمانشاه ادامه می‌یابد. در چهار روز برگزاری جشنواره در مجموع 59 قصه گوی ایرانی و دوازده قصه‌گوی خارجی به روایت قصه‌های خود می‌پردازند.
 
تنوع زبان و فرهنگ‌ها از جمله ویژگی‌های این رویداد فرهنگی است که به جذابیت‌های جشنواره افزوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها