دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۱
حضور نویسندگان در مهمترین پایانه صادرات نفتی

گروهی از نویسندگان ادبیات داستانی به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان از جزیره خارک بازدید می کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، همزمان با ایام دهه فجر تعدادی از نویسندگان ادبیات داستانی کشور از جزیره خارک و سکوهای نفتی خلیج فارس بازدید می‌کنند.

در این سفر که به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و به میزبانی شرکت نفت فلات قاره ایران برگزار می‌شود، نویسندگانی چون ابراهیم زاهدی مطلق، محسن مومنی شریف، رضا امیرخانی، محمدرضا بایرامی و... حضور دارند. در این سفر، یکی از قهرمانان دوران دفاع مقدس که در زمان جنگ تحمیلی در جزیره خارک از پایانه های نفتی کشورمان در مقابل حملات هوایی و موشکی عراق دفاع می‌کرد، این گروه را همراهی می‌کند.

بازدید از تاسیسات نفتی جزیره خارک، سکوهای نفتی خلیج فارس، آثار باستانی خارک، بقعه محمد بن حنفیه و... از جمله برنامه های نویسندگان در سفر به خارک است.

ابراهیم زاهدی مطلق، معاون داستان بنیاد شعر و ادبیات داستانی در این خصوص با اعلام این نکته که در زمان جنگ، خارک بیشترین حملات را در زمان جنگ متحمل شده و بیشترین طرح های ابتکاری با دشمن نیز در همین منطقه صورت گرفته است، گفت: «ما به عنوان بنیاد ادبیات داستانی ایران موظفیم به ادبیات داستانی کمک کنیم و یکی از راه های مهم کمک به ادبیات داستانی آن است که چنته نویسندگان را برای خلق آثار بیشتر و جدی تر پر کنیم. تلاش بنیاد بر آن است که امکان حضور نویسندگان در نقاطی را فراهم کند که شرایط حضور و بازدید در این نقاط برای آنها فراهم نیست.»

خارک مهمترین پایانه نفتی کشور است که در زمان جنگ به واسطه اهمیت استراتژیک و سوق الجیشی آن، بارها مورد تهاجم هواپیماها و موشکهای دشمن قرار گرفت. بخش عمده ای از صادرات نفت در حال حاضر از خارک صورت میگیرد و به دلیل اهمیت این جزیره استراتژیک، حضور عموم شهروندان در این جزیره ممنوع است. شایان ذکر است بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان با رایزنی‌های فراوان با شرکت های نفتی، توانسته است جواز حضور نویسندگان در این جزیره را به دست آورد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها