یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹
استقبال هیات خرید کتاب وزارت ارشاد از «سادات ببخشند» و «حیدرانه»

هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پانصد و بیست و هفتمین جلسه خود، 237 عنوان کتاب خریداری کرد که بیشترین تعداد، به کتاب‌های «سادات ببخشند» و «حیدرانه» اختصاص پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مصوبات پانصد و بیست و هفتمین جلسه هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

در این جلسه، 237 عنوان کتاب با شمارگان 49 هزار و 100 نسخه برای خرید از سوی این هیأت انتخاب شده است. علاقه‌مندان برای مشاهده این آثار می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

اعتبار خرید کتاب‌های مصوب تا 29 اسفندماه سال جاری است؛ به این معنی که برای خرید این کتاب‌ها از سوی وزارت ارشاد، ناشران مربوطه باید برای ارائه آنها به هیأت مذکور، تا زمان تعیین شده اقدام کنند.

همچنین طبق این فهرست، بیشینه نسخه‌های مصوب از این کتاب‌ها، با شمارگان 800 نسخه به کتاب‌های «سادات ببخشند» اثر احمد علوی  و «حیدرانه» قاسم صرافان اختصاص یافت؛ این دو اثر را انتشارات فصل پنجم راهی بازار نشر کرده است. همچنین کمینه نسخه‌های مصوب کتاب‌های این هیأت، با شمارگان 50 نسخه است.
 
به منظور ایجاد فرصت برابر برای همه کتاب‌های منتشر شده و بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی (اداره کل امور کتاب) و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در  استان‌ها، یک نسخه از هر کتاب چاپ نخست، پس از اعلام وصول به دبیرخانه هیأت انتخاب و خرید کتاب ارسال می‌شود تا در نشست‌های این هیأت درباره خرید آن اعلام نظر شود. از این رو، برای طرح کتاب در هیأت یاد شده نیازی به مکاتبه یا مراجعه حضوری ناشران نیست.
 
در جلسات هیأت انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی اصغر محمدخانی، حمیدرضا ارباب‌سلیمانی، محمدکاظم شمس، محمدعلی مهدوی‌راد، علی شجاعی‌صائین، علی‌اصغر سیدآبادی، مصطفی امیدی و علی اوجبی حضور دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط