شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ - ۰۳:۱۵
«جایزه جایزه‌های» ادبیات فرانسه در دستان خانم تاریخدانی که بیوگرافی‌ فروید را نوشت

جایزه موسوم به «جایزه جایزه‌های 2014» فرانسه به «الیزابت رودینشکو» به خاطر زندگینامه درباره فروید پدر علم روانشناسی به نام «فروید، در زمان خودش و در زمان ما» رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) جایزه جایزه‌ها که «پییر لروی» در سال 2011 آن را تأسیس کرد، امسال نه به یک رمان‌نویس و رمان، بلکه به یک تاریخدان رومانیایی-فرانسوی تبار و یک کتاب بیوگرافی تعلق گرفت.
«پییر لروی» گفت در همان مرحله اول داوران نام الیزابت را در سه نام برتر و موردعلاقه خود نوشتند درحالی‌که 8 رمان برگزیده نیز در فهرستشان وجود داشت.

کتاب زندگینامه فروید را انتشارات Seuil راهی بازار نشر کرده است و نویسنده برای اولین بار به عنوان محقق فرانسوی برای تحقیق در مورد فروید به آرشیو موجود در واشنگتن دست پیداکرده است.

برخلاف سایر محققان که چهره فروید را مرموز نشان داده‌اند، تاریخدان فرانسوی به سؤالات خوبی درباره فروید در کتاب خود پاسخ داده است. وی از یک مرد بلندپرواز از ترکه یک تاجر یهودی اروپای شرقی، وارث رمانتیسیسم آلمانی به دنبال رابطه جنسی برای کنترل بهتر گفته و درباره داستان‌های منتشرنشده درباره فروید و والدینش نوشته است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها