چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۶
بازدید ایرانشناسان غربی از غرفه کتابخانه مجلس در نمایشگاه فرانکفورت

نویسنده آلمانی ANDREA RÖSCHKE که کتاب «سفر به ایران» را نگاشته است و ایرانشناسان و نمایندگان کشورهای مختلف با حضور در غرفه کتابخانه مجلس از نزدیک با انتشارات کتابخانه آشنا شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) هم‌زمان با برگزاری شصت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت غرفه کتابخانه مجلس برپا شده است که ایرانشناسیان و نمایندگان کشورهای مختلف با حضور در غرفه از نزدیک با انتشارات کتابخانه و مجموعه کتاب‌ها،‌ مجلات و لوح‌های فشرده به نمایش گذاشته شده آشنا می‌شوند.

همچنین خانم ANDREA RÖSCHKE نویسنده کتاب سفر به ایران نیز در غرفه کتابخانه مجلس حضور یافت.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت از لحاظ تعداد ناشران و بازدیدکنندگان بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا محسوب می‌شود و لذا معرفی کتب جدید، رایزنی با ناشران بین المللی و معرفی نشریات بین‌المللی کتابخانه از مهم‌ترین اهداف ترسیم شده برای حضور کتابخانه در این نمایشگاه می‌باشد.


 
این نمایشگاه پنج روزه، در اواسط اکتبر هر سال در نمایشگاه تجارت فرانکفورت در آلمان بر‌گزار می‌شود. سه روز اول آن به بازدیدکنندگان تجاری اختصاص دارد و دو روز آخر به روی بازدیدکنندگان عام گشوده می‌شود. همه ساله نویسندگان، نمایندگان عرصه‌ی نشر و شرکت‌های چندرسانه‌ای از سراسر جهان به منظور مذاکره و تعامل جهت دست یافتن به حقوق نشر و مجوز انتشار بین‌المللی آثارشان، عرضه و تبلیغ آثار و یافتن بازارهای جهانی، آشنایی با ناشران و عقد قراردادهای تازه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور می‌یابند.

هم‌چنین هر ساله در این نمایشگاه، یک کشور به عنوان مهمان ویژه شرکت می‌کند و می‌تواند بخش‌های گوناگون ادبیاتش را با بهره‌گیری از فضای نشر خاص معرفی می‌کند.

در طول مدت برگزاری، نزدیک هفت هزار ناشر از صد کشور در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و حدوداً ۲۸۶٬۰۰۰ نفر از این نمایشگاه بازدید می‌کنند. نمایشگاه فرانفورت که از سال ۱۹۴۹ بر‌گزار می‌شود به دلیل میزان بالای تبادلات و معاملات (تجارت نشر) یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کتاب است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها