شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۰
خرید 123 هزار و 350 نسخه کتاب توسط وزارت ارشاد

هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 581 عنوان کتاب را با مجموع 123 هزار و 350 نسخه در تازه‌ترین فهرست‌ خرید خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مصوبات پانصد و نوزدهمین جلسه هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

براساس این گزاش، در جلسه هیات انتخاب و خرید کتاب 581 عنوان کتاب ( 123 هزار و 350 نسخه) برای خرید انتخاب شده است. علاقه‌مندان برای مشاهده این آثار می‌توانند اینجا را کلیک کنند.

اعتبار خرید کتاب‌های مصوب تا 30 آبان‌ماه سال جاری است به این معنی که برای خرید این کتاب‌ها از سوی وزارت ارشاد، ناشران مربوطه باید نسبت به ارائه آنها به هیات مذکور، تا زمان تعیین شده اقدام کنند.

همچنین طبق این فهرست، بیشینه نسخه‌های مصوب از این کتاب‌ها، با شمارگان 600 و کمینه نسخه‌های مصوب از این کتاب‌ها، با شمارگان 50 است.

بر اساس این گزارش، به منظور ایجاد فرصت برابر برای همه کتاب‌های منتشر شده و بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان‌ها، ناشران می‌توانند یک نسخه از هر کتاب چاپ نخست خود را پس از اعلام وصول به دبیرخانه هیات انتخاب و خرید کتاب ارسال کنند تا بررسی‌های لازم برای خرید آن در این هیات انجام شود. از این رو برای طرح کتاب در هیات یاد شده نیازی به مکاتبه یا مراجعه حضوری ناشران نیست.

در جلسات هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی اصغر محمدخانی، حمیدرضا ارباب سلیمانی، محمدکاظم شمس، محمدعلی مهدوی‌راد، علی شجاعی صائین، علی‌اصغر سیدآبادی، مصطفی امیدی، و علی اوجبی حضور دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها