شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۷:۴۹
تازه‌های نشر بنیاد شهید خراسان رضوی اعلام شد/ از «ولی‌الله» تا «دلدادگان آزادی»

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: کتاب «ولی‎الله» با موضوع زندگی شهید چراغچی و کتابی با عنوان «دلدادگان آزادی» با مضمون زندگینامه زندانیان سیاسی پیش از انقلاب، از جمله آثاری است که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی و انتشارات شاهد به چاپ می‌رسد.

حسن کریمدادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)  درباره انتشار کتاب‌هایی که از ابتدای سال توسط انتشارات شاهد به چاپ رسیده است، توضیح داد: در راستای حرکت در مسیر شعار سال که با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مورد تأکید قرار گرفته است بنیاد شهید خراسان رضوی چاپ تعدادی کتاب را در دستور کار خود قرار داد. 

کریمدادی اعلام کرد: کتاب «ولی‎الله» با موضوع زندگی شهید چراغچی به نویسندگی سید محمد صادق موسوی گرمارودی و کتابی با عنوان «دعا کردم برنگردی» به قلم طیبه مزینانی درباره شهید سَبیلیان که خاطرات همسر اوست، از جمله کتاب‌هایی است که از ابتدای سال توسط انتشارات شاهد به چاپ رسیده است. 

وی از چاپ جلد سوم کتاب «فرهنگنامه جاودانه‌های تاریخ» با موضوع زندگینامه و خاطرات 84 سردار شهید، اثر سید سعید موسوی خبر داد و افزود: کتاب «رهبران راستین» با مضمون نبوت که مجموعه‌ای بسیار پر محتوا از نوشته‌های شهید هاشمی‌نژاد است نیز توسط انتشارات شاهد در سه ماهه نخست سال 93 به چاپ رسیده است.
 
معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی عنوان کرد: دو کتاب شعر کودک با عناوین «کارنامه بابا» و «کتاب نقاشی بابا» که توسط منیژه هاشمی و علیرضا پورحسن سروده شده است، از جمله کتاب‌هایی است که مراحل تنظیم آن به پایان رسیده و در انتظار چاپ است.
 
کریمدادی افزود: کتاب دیگری با عنوان «احدنامه» که درباره زندگی شهید عبدالاحد پرویزی است و توسط پدر این شهید بزرگوار محمد پرویزی نوشته شده نیز از جمله کتاب‌هایی است که به زودی توسط انتشارات شاهد به چاپ می‌رسد.
 
وی یادآور شد: مجموعه‌ای از مقالات «همایش فرهنگ ایثار و شهادت در سیره رضوی» و کتابی با عنوان «دلدادگان آزادی» که درباره زندگینامه زندانیان سیاسی پیش از انقلاب و به نویسندگی جلیل امجدی است، از جمله کتاب‌هایی است که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به چاپ می‌رسد. 

کریمدادی ضمن قدردانی از همکاری‌های حجت‌الاسلام مازنی، معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید مرکز گفت: برای چاپ این کتاب‌ها از همکاری‌های محمدعلی فقیه، مدیرکل انتشارات و اطلاع‌رسانی مرکز و همچنین عابدی مقدم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز سپاسگزاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها