سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۰
جشن لاک‌پشت‌ها برای جذب کودکان به یار مهربان بسیار موثر است

فرهاد حسن‌زاده تصریح کرد: برگزاری جشن امضا برای کتابی که برنده شده و حائز رتبه شناخته شده است علاوه بر اینکه قدر و ارزش کار را حفظ می‌کند، سبب می‌شود که نام کتاب در جامعه مطرح شود و مخاطبان با کتاب‌های برگزیده، مورد تایید و با کیفیت این حوزه آشنا شوند.

فرهاد حسن‌زاده، از نویسندگان پیشکسوت حوزه کودک و از شرکت کنندگان مراسم جشن امضای نهمین فهرست لاک‌پشت پرنده، درباره این جشن به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، گفت: برگزاری جشن‌ها و مراسم‌هاي مختلف در عرصه کتاب و کتابخوانی چه در قالب جشن‌هایی که در مدارس و مراکز آموزشی برگزار می‌شود و چه به صورت برنامه‌هایی که توسط ناشران، نهادهای دولتی، خصوصی و ارشاد اجرا می‌شود سبب رشد و بالندگی فرهنگ کتابخوانی در کشور می‌شود.

وی افزود: با توجه به پایین بودن آمار مطالعه و کتابخوانی در کشور مخصوصا در بين کودکان و نوجوانان که آینده سازان این مرزوبوم هستند، برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های شاد و جذاب در حوزه کتاب موجب جذب آن‌ها به سمت یار مهربان می‌شود.

نویسنده «ماجرای روباه و زنبور» ادامه داد: به نظر من جشن لاک‌پشت پرنده یکی از حرکت‌های مثبتی است که در عین سادگی و بی‌ادعایی با عشق و علاقه به حوزه کتاب و کتابخوانی کودک و نوجوان برگزار می‌شود و بسیار تاثیرگذار است. 

حسن‌زاده تصریح کرد: برگزاری جشن امضا برای کتابی که برنده شده و حائز رتبه شناخته شده است علاوه بر اینکه قدر و ارزش کار را حفظ می‌کند، سبب می‌شود که نام کتاب در جامعه مطرح شود و مخاطبان با کتاب‌های برگزیده، مورد تایید و با کیفیت این حوزه آشنا شوند.

وی ادامه داد: از طرفی وقتی نویسنده، شاعر و مترجمی مدت‌ها زحمت می‌کشد تا اثر ارزشمندی  تولید کند قطعا بازخورد آن در جامعه و عکس‌العمل مخاطبان برایش بسیار مهم است و دوست دارد بداند اثرش چه تاثیری داشته است و این موضوعات بر روند کار او تاثیرگذار خواهد بود.

حسن‌زاده حضور بچه‌ها به همراه والدینشان در این‌گونه مراسم‌ها را بسیار تاثیرگذار و مطلوب دانست و گفت: رویارویی مخاطبان اعم از کودکان و نوجوانان و بزرگترها با نویسندگان این کتاب‌ها انگیزه‌ای ارزشمند برای آن دسته از کسانی که به نوشتن و سرودن علاقه دارند، ایجاد می‌کند. بسیاری از کودکان و نوجوانان کتابخوان پتانسیل و آمادگی نوشتن را دارند و زمانی که با یک نویسنده مخصوصا نویسنده مورد نظرشان رودررو می‌شوند از او الگوپذیری کرده و به نوشتن تشویق می‌شوند و به این ترتیب استعدادهای آن‌ها بارور می‌شود.

نویسنده «بزرگترین خط‌کش دنیا» درباره محل برگزاری این مراسم اظهار کرد: برگزاری مراسم در شهر کتاب به عنوان محلی که درآن کتاب‌های مختلفی برای مخاطبان عرضه می‌شود خوب است اما فضای شهر کتاب محدود است و جای کافی برای برگزاری این مراسم‌ها که تعداد زیادی از نویسندگان و مخاطبان در آن حضور می‌یابند، ندارد. این مکان به عنوان فروشگاه کتاب درنظر گرفته شده است و بهتر بود این گونه برنامه‌ها در سالن بزرگ‌تری که در ارتباط با این فروشگاه باشد، برگزار می‌شد.

در مراسم رونمايی از نهمین فهرست لاک‌پشت پرنده، فرهاد حسن‌زاده، انسیه بهبهانی، مژگان کلهر، رؤیا خویی، مریم منتصرالدوله، نسرین وکیلی، پروین علی‌پور، آتوسا صالحی، نیاز اسماعیل‌پور، كتایون سلطانی، فرمهر منجزی، ناهید طباطبایی، دینا کاویانی، نسرین یوسفی، مریم رحیمی، الهه جوانمرد، ناصر كشاورز، شهربانو بهجت، غلام‌رضا امامی، گیتا رسولی، ونداد مزارعی، فاطمه فروتن اصفهانی، علی احمدی، نازنین نجفیان، علی خاکبازان، حافظ موسوی، فرشید شفيعی و محمدهادی محمدی حضور خواهند داشت.

جشن امضای فصلی بهترین کتاب‌های كودكان و نوجوانان از سوی داوران لاک پشت پرنده، ساعت 18 چهارشنبه 21 خرداد93 در فروشگاه مرکزی شهرکتاب به آدرس خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری نبش کوچه کلاته برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها