سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۸
تجدید میثاق کارکنان وزارت ارشاد با آرمان‌های امام و انقلاب

کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بار دیگر، با ملت بزرگ ایران، امام راحل، مقام معظم رهبری و شهیدان انقلاب اسلامی، پیمان می‌بندند و خود را موظف به پاسداری از ارزش‌ها و امام انقلاب می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بیانیه‌ای صادر کرد. متن پیام به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم 

سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران، نه تنها روزی برای تکریم مقام والایش و پاسداشت ارزش‌های انقلاب کبیری است که با نام وی هویت یافته و عجین شده، که یادآوری همراهی اراده یک ملت، با متفکری بزرگ، برای تغییر سرنوشت خود است. انقلابی که در سه شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، آرمان‌هایش را جست‌وجو کرده و آموزه‌های دینی و ملی مردمانش را در تحقق آن‌ها به کار گرفت. 

امروز و در سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل، بار دیگر بر این آرمان‌ها تاکید کرده و در دولت تدبیر و امید، که محصول اراده ملت ایران است، خود را موظف به پاسداری از ارزش‌ها و امام انقلاب می‌دانیم. 

ارزش‌هایی که علیرغم گذشت روزگاران، بر آن غباری ننشسته و با استفاده از ابزارهای مختلف ارتباطی در عرصه‌های فرهنگی و هنری، از سوی هنرمندان و فرهیختگان ایران بزرگ، همواره بازنشر شده و راهگشای رشد و توسعه ملت فرهیخته ایران بوده است. آرمان‌هایی که حتی نسل‌های جدید نیز علیرغم توسعه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، در عصر دیجیتال، شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ها، بارها نشان داده‌اند که نه تنها از آن رویگردان نبوده، بلکه هر روز با نگاهی ژرف‌تر، آن‌ها را مطالبه می‌کنند. 

کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این روز تاریخی، در سالی که نام اقتصاد و فرهنگ بر آن نهاده شده، بار دیگر، با ملت بزرگ ایران، امام راحل، مقام معظم رهبری و شهیدان انقلاب اسلامی، پیمان می‌بندند که با استفاده از همه امکانات خود، در عرصه فرهنگ و هنر، با صداقت و راستگویی و عمل به اخلاق راستین، حافظ استقلال ملی بوده و آزادی‌های مشروع، به حق و قانونی همه آحاد مردم را به دور از هر گونه تبعیض و در چارچوب نظام جمهوری اسلامی پاس بدارند؛ هنر را که برتر از گوهر آمد پدید، گرامی داشته، در توسعه فرهنگی بکوشند و با حفظ احترام به حقوق فردی و اجتماعی، قدردان همه فعالان عرصه فرهنگ و هنر باشند و هرگونه اجبار و دستور در این عرصه را نفی کرده و خشونت را رد و تعامل و گفت‌وگوی هم‌افزا را به عنوان راهبردی برای دستیابی به تفاهم اجتماعی ترویج نمایند. 

گرامی باد یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و امام شهیدان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها