دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۰
چالش‌های نظارت رسانه‌ها بر سازمان‌های دولتی بررسی می‌شود

یکصدوشصت‌وششمین جلسه ماهانه انجمن روابط عمومی ایران به «چالش‌های نظارت رسانه‌ها بر سازمان‌های دولتی در ایران» اختصاص دارد، این نشست در فرهنگسرای شفق برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، یکصدوشصت‌وششمین جلسه ماهانه انجمن روابط عمومی ایران با سخنرانی منصور ساعی، پژوهشگر حوزه ارتباطات درباره ارایه نتایج طرح پژوهشی «چالش‌های نظارت رسانه‌ها بر سازمان‌های دولتی در ایران» چهارشنبه ( 7 اسفندماه) در فرهنگسرای شفق برپا می‌شود. 

منصور ساعی این پژوهش را در سال 1390 انجام داده و در این نشست به شناسایی و تحلیل موانع مختلف ساختاری (سیاسی، اقتصادی، سازمانی) فرهنگی و درون‌رسانه‌ای که در راه ایفای نقش نظارتی رسانه‌ها بر سازمان‌ها وجود دارد، می‌پردازد.

ساعی، دارای دکترای علوم ارتباطات اجتماعی ـ روزنامه‌نگاری از دانشگاه علامه طباطبایی است. وی از سال 1379 تا 1386 به روزنامه‌نگاری مشغول بود و پس از آن به پژوهش در حوزه جوانان و رسانه‌ها روی آورد. ساعی مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر روابط عمومی بانک کارآفرین نیز هست. 

نخستین انجمن روابط عمومی اسفند 1346 با حمایت شرکت ملی نفت ایران با هدف شناساندن ارزش و اهمیت روابط عمومی به مدیران و مسوولان و بالا بردن سطح علمی و تجربی دست‌اندرکاران این رشته تشکیل شد اما این انجمن در فعالیت‌های داخلی و خارجی موفقیت چندانی به دست نیاورد و پس از مدتی فراموش شد.
 
در سال 1363 با حضور زنده‌یاد دکتر نطقی و برخی از شاگردانش موضوع تشکیل انجمن روابط عمومی ایران مطرح و مقرر شد روند فعالیت‌های انجمن روابط عمومی ایران پیش از انقلاب بررسی و مطالعه شود. این انجمن بار دیگر به‌همت محمد ملازم که مسوول اداره کل تبلیغات دولت در سال 1369 بود، آغاز شد و با تشکیل نخستین مجمع در خردادماه 1370 بار دیگر فعالیت خود را از سر گرفت.

جلسه ماهانه انجمن روابط عمومی ایران با حضور علاقه‌مندان، دانشجویان، پژوهشگران، استادان دانشگاه، اعضای انجمن، اصحاب رسانه و دست‌اندرکاران روابط عمومی سازمان‌های خصوصی و دولتی کشور از ساعت 16 و 30 دقیقه تا 18 و 30 دقیقه چهارشنبه (7 اسفندماه) در فرهنگسرای شفق به نشانی خیابان سید جمال‌الدین اسدآبادی (یوسف‌آباد)، خیابان ۲۱، پارک شفق برگزار خواهد شد./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها