پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۰
«لابی صهیونیستی در اسپانیا» در ایران  فاش شد

«لابی صهیونیستی در اسپانیا» اثر «مانوئل گالیانا روس» به بررسی و معرفی نهادها صهیونیستی ـ فراماسونری یهودیان در اسپانیا پرداخته و چگونگی ارتباط میان آن‌ها و دست‌اندازی بر ثروت و اقتصاد به‌واسطه نفوذ صهیونیست‌ها در مقام‌های مختلف را بررسی و شرح داده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «لابی صهیونیستی در اسپانیا» اثر «مانوئل گالیانا روس» با ترجمه رسول گودرزی و سعید متین همراه با دیباچه‌ای از رضا منتظمی در بخش‌هایی چون «برخی جنبه‌های برجسته درباره صهیونیسم و یهودیت و اسپانیا»، «برخی اطلاعات دیگر درباره صهیونیسم در اسپانیا»، «لابی‌های بخش‌های گوناگون» و «دیدگاه‌ها و پسگفتار» تدوین شده است. 

گالیانا در کتابش می‌نویسد که اسپانیا امن‌ترین جایی بوده که لابی یهودی ـ سفارادی می‌توانسته‌اند در آن تحت رهبری شورای 13 (شورای دایمی سهندرین بزرگ) استراتژی‌های نظم نوین جهانی صهیونیسم را پیاده کنند. وی معتقد است درگیری‌های اخیر در خاورمیانه ما را بیشتر به اثبات نظریه نظم نوین جهانی که اسراییل به همراه همدستان فراماسونری‌اش در سطوح سیاسی، درصدد اجرای آن است، سوق می‌دهد. 

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: «هدف از این پروژه به وجود آوردن 1- یک حکومت واحد 2- یک واحد پول جهانی 3- و یک مذهب تلفیقی، انحرافی و منحط واحد است. برای نیل به این هدف، به کمک‌های مالی و نظامی‌ای که از لابی‌های گوناگونی چون سقط جنین، هم‌جنس‌گرایان و فمنیست‌ها به‌دست می‌آید، چشم دوخته‌اند.» 

در بخش دوم کتاب به معرفی یهودیان سفارادی که واژه‌ای عبری به معنای اسپانیاست و شاخه‌ای از یهودیان به‌شمار می‌آید که عمدتا تا پیش از اخراج از اسپانیا در این کشور می‌زیستند، پرداخته شده است. در ادامه نیز به شرح نظریه «ژوزف پرز» اسپانیاشناس فرانسوی تاکید کرده و به مساله اخراج یهودیان از اسپانیا می‌پردازد. 

پس از آن به بررسی دیگر نهادهای مخفی آن‌ها مانند نهادهای فراماسونری که از نهاد فراماسونری الهام گرفته‌‌اند مانند اتحادیه ضدافترای یهودی و سازمان ملل متحد پرداخته است. این نویسنده در این بخش با ارجاع به فهرستی از ثروتمندان اسپانیا که هر ساله از سوی نشریه آمریکایی «فوربس» به‌چاپ می‌رسد، بیان می‌کند که اکثر آن‌ها یهودی‌الاصل و دارای گرایش‌های صهیونیستی هستند. 

گالیانا در بخشی از مقدمه کتاب که برای مخاطب ایرانی نوشته، آورده است: «در این اثر پژوهشی، به نقطه نظرات متفاوتی از گرایش‌های گوناگون، اشاره شده است. از نظرات خود صهیونیست‌ها و نیز یهودیانی که می‌خواهند بخشی از تاریخ خودساخته خود را اسطوره‌زدایی کنند گرفته تا نظرات یک روشنفکر کاتولیک اسپانیایی و نویسنده کتاب‌هایی درباره یهودیت ماسونی و کتاب تلمود به‌عنوان رمزی مقدس و سری. به نظر من مقاله‌ای که درباره کتاب «اختراع قوم یهود» به‌قلم یهودی ضدصهیونیست، شولومو ساند، استاد دانشگاه تل‌آویو در این کتاب گنجانده شده، جذابیت ویژه‌ای دارد.» 

بخش‌های بعدی کتاب دربردارنده اطلاعاتی در بررسی لابی‌های یهودی ـ سفارادی است و پس از آن نیز زندگی «خوسه ماریا آسنار»، نخست وزیری پیشین اسپانیا که مبتکر گروه دوستی اسراییل و اسپانیا بود، بررسی می‌شود. معرفی کلوپ مادرید و اعضای مهم آن، معرفی «دیوید هاچول» و دیگر شخصیت‌های بانفوذ طرفدار صهیونیست‌ها از دیگر بخش‌های این کتاب به‌شمار می‌رود. در پایان کتاب نیز جمع‌بندی از مطالب و دیدگاه‌های نویسنده از هر کدام از فصل‌های کتاب در اختیار مخاطب قرار دارد.
 
«امانوئل گالیانا» پژوهشگر و نویسنده اسپانیایی، کارشناس فراماسونری و شبکه لابی‌های صهیونیستی در غرب است. 

چاپ نخست «لابی صهیونیستی در اسپانیا» اثر «مانوئل گالیانا روس» با ترجمه رسول گودرزی و سعید متین در 264 صفحه، شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای 15 هزار تومان از سوی انتشارات خرسندی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها