دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۸
امضای تفاهمنامه همکاری اتحادیه جهانی ناشران مسلمان و نمایندگی ایران در یونسکو

برای همکاری‌های دوجانبه میان اتحادیه جهانی ناشران مسلمان و نمایندگی دایم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو، تفاهمنامه همکاری منعقد شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، برای ایجاد همکاری‌های دوجانبه میان اتحادیه جهانی ناشران مسلمان و نمایندگی دایم جمهوری اسلامی ایران نزد یونسکو، تفاهمنامه همکاری منعقد شد. در این تفاهمنامه که به امضای علی زارعی نجفدری، دبیرکل اتحادیه جهانی ناشران مسلمان و محمدرضا مجیدی، سفیر و نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در یونسکو رسیده، بر همکاری‌ها بین طرفین و تعامل سازنده دو نهاد با هدف اعتلای فرهنگ مکتوب تاکید شده است. 

همچنین، ایجاد زمینه‌های لازم برای برگزاری کنفرانس‌ها و نشست‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی مشترک در ایران و سایر کشور‌های عضو اتحادیه از دیگر بندهای این تفاهمنامه است. 

در بخش دیگری از این تفاهمنامه بر چاپ و نشر فرآورده‌های فرهنگی و علمی نمایندگی و سازمان یونسکو به همت ناشران عضو اتحادیه از کشورهای مختلف، رایزنی با سفرا و نمایندگی‌های کشور‌ها در سازمان یونسکو و برگزاری جلسات و نشست‌های مختلف با هدف هم‌افزایی و پیشبرد حرفه‌ای حوزه نشر ناشران مسلمان عضو اتحادیه تاکید شده است. 

همچنین در این تفاهمنامه طرفین متعهد شده‌اند زمینه همکاری مشترک در سطوح سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و اجرایی را فراهم آورند. این تفاهمنامه به سه زبان فارسی، انگلیسی و فرانسه برای مدت چهار سال به امضای طرفین رسید. 

اتحادیه جهانی ناشران مسلمان یک نهاد مستقل بین‌المللی در حوزه نشر است که ناشران مسلمان از 47 کشور جهان در آن عضویت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط