چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶
میشاییل کومپف مولر برنده جایزه ژان مونه

میشاییل کومپف مولر نویسنده آلمانی به عنوان برنده امسال جایزه فرانسوی ژان مونه برای ادبیات اروپایی برگزیده شد./

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از خبرگزاری آلمان، این جایزه که از جوایز معتبر ادبی فرانسه به شمار می‌رود، امسال به کومپف مولر برای رمان «شکوه زندگی» تعلق گرفت. این رمان که سال 2011 در آلمان منتشر شد، ژانویه امسال با همین عنوان و با ترجمه برنهارد کرایس از سوی انتشارات آلبین میشل در فرانسه منتشر شده است.

کومپف مولر 52 ساله در رمانش این سوال را مطرح می‌کند که فرانتس کافکا که بود؟ و بعد کافکا را به عنوان انسانی خوشبخت به ما معرفی می‌کند که در اواخر زندگی‌اش یک عشق بزرگ پیدا می‌کند. این رمان یک رمان هوشمندانه در مورد عشق و احساس است که ارزش هر روز منحصر به فرد و قابل توجه زندگی را می‌شکافد.

جایزه ژان مونه برای ادبیات اروپایی از معتبرترین جوایز ادبی کشور فرانسه است که از سال 1995 اهدا می‌شود و با اهدای آن از نویسنده‌ای اروپایی که اثرش را به زبان فرانسوی نوشته و یا نویسنده‌ای که اثرش به فرانسوی ترجمه شده‌است، قدردانی می‌شود. از برندگان پیشین این جایزه می‌توان به هانس ماگنوس انسنزبرگر، هری مولیش، کلاودیو ماگریس، آنتونیو مونوس مولینا ، ویلیام بوید، یورگه سمپرون و آنتونیو تابوکی اشاره کرد.

کومپف مولر 23 نوامبر (2 آذر)  این جایزه را دریافت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها