دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۵
مصرانه پیگیر فعالیت‌های فرهنگی زنان ناشر هستیم

عفت شریعتی، مشاور امور بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاحیه نمایشگاه «مهرگان کتاب» در جمع صنفی فرهنگی زنان ناشر گفت: به دلایل مختلف به فعالیت‌های بانوان کم‌توجهی شده است و به کمک همه فعالان حوزه نشر می‌توانیم مصرانه پیگیر این موضوع باشیم. بانوان ارتباط خود را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قطع نکنند و این روابط را گسترش دهند./

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نمایشگاه مهرگان کتاب به همت 30 زن ناشر، یکشنبه (7 مهرماه) در فرهنگسرای ارسباران تهران با حضور عفت شریعتی، مشاور امور بانوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود آموزگار، دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و جمعی از ناشران کشور برگزار شد.

عفت شریعتی در ابتدای مراسم با ابراز خوشنودی از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی توسط بانوان گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در دولت تدبیر و امید می‌تواند نشانگر‌ روزهایی خوب برای بانوان باشد، بسیار قاطع پیگیر پیشرفت صنعت نشر هستیم، از این رو ناشران به حمایت دولت امیدوار باشند.

وی افزود: خوشحالم که در جمع زنان و مردان نویسنده هستم، با توجه به بازدیدی که از نمایشگاه مهرگان داشتم، متوجه شدم که کتاب‌های مورد نیاز در همه حوزه‌ها عرضه می‌شود و برای همه چیز به بهترین شکل ممکن برنامه‌ریزی شده است، اما این موضوع نباید ما را مغرور کند و جلو پیشرفتمان را بگیرد، زیرا باید هر روز نسبت به روز گذشته پیشرفت داشته باشیم.

مشاور امور بانوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: کتاب، نقش تعیین کننده‌ای در سلامت جامعه بشری دارد. پس توجه به آن بسیار اهمیت دارد و باید همه نهادهای دولتی و خصوصی به آن اهمیت بدهند. فصل ممیزه انسان از دیگر موجودات، تفکر، خواندن و نوشتن است. پس باید کتاب و اصحاب قلم را پرورش دهیم، زیرا پیشرفت جامعه میسر نمی‌شود، مگر زیر خیمه ناشران کشور.وی با اشاره به نقش زنان در جامعه اظهار کرد: دین ما وظیفه پیشرفت و توسعه را فقط به گروهی خاص نداده است، جامعه را زنان و مردان به صورت مساوی تشکیل می‌دهند، پس چگونه می‌توان بین آن‌ها فرقی قائل شد. زن و مرد، دو کفه ترازو هستند که اگر عدل برقرار شود به توازن می‌رسند. بیایید توازن را برقرار کنیم، زیرا جایگاه و اهمیت نقش  زنان بیش از این است.

شریعتی ادامه داد: به دلایل مختلف، به فعالیت‌های بانوان کم‌توجهی شده‌است، به کمک همه فعالان حوزه نشر می‌توانیم مصرانه پیگیر این موضوع باشیم. از بانوان می‌خواهم که ارتباط خود را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قطع نکنند و این روابط را توسعه دهند، زیرا در این ارتباطات ضعف‌ها و کاستی‌ها نمایان خواهد شد و ما با مشاهده مشکلات می‌توانیم برای برطرف‌کردن آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اعلام پیشنهاد برگزاری جلسه‌های فصلی گفت: من پیشنهاد می‌کنم در شروع هر فصل جلسه‌ای را با جمع زنان ناشر داشته باشیم و در این نشست‌ها به مشکلات بانوان ناشر بپردازیم و بیندیشیم که وزیر و معاونان چگونه می‌‌توانند بانوان ناشر را یاری کنند.

شریعتی در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد: پیگیر دیدار بانوان ناشر با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و امیدوارم که این دیدار در آینده نزدیک صورت پذیرد. بدون شک مسوولان فرهنگی کشور برای پیشبرد اهداف فرهنگی و بالا بردن سطح دانش و بینش جامعه، یاریگر همه دلسوزان در زمینه نشر و کتاب‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط