چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۹
«چرنی اپوس 599» منتشر شد

کتاب «چرنی اپوس 599» با عنوان دوم «روش عملی نواختن پیانو برای مبتدیان» اثر کارل چرنی، آهنگساز و مدرس برجسته موسیقی از کشور اتریش با ترجمه حسین دی‌پیر منتشر شد. کتاب‌های آموزشی چرنی در سطح جهانی از معروفیت خاصی برخوردار است.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب آموزشی «چرنی اپوس 599» شامل دو بخش کلی است. «فراگیری نت‌ها»، «تمرین‌های پنج انگشت با آرامش دست»، «تمرین‌هایی که از محدوده اکتاو فراتر می‌رود»، «تمرین‌هایی برای کلید فا»، «تمرین‌هایی با علامت‌های دیز و بمل»، «تمرین‌هایی بر روی گام‌های آسان»، «تمرین‌هایی با علامت سکوت و علامت‌های دیگر»، «تمرین‌هایی با نت‌های نقطه‌دار»، «تمرین‌ ضد ضرب»، «تمرین‌ کروماتیک» و «تمرین با نت‌های دوبل مقطع و آکوردها» نام سرفصل‌های آموزشی بخش نخست این کتاب است. 

همچنین فهرست سرفصل‌های آموزشی بخش دوم کتاب نیز به ترتیب عبارتند از «تمرین‌هایی در گام‌های متنوع»، «تمرین‌های ملودیک با و بدون نت‌های تزیین»، «تمرین‌هایی با بقیه نت‌های تزیین و آپاژیاتورها» و «تمرین‌هایی برای تقویت مهارت انگشت‌ها». 

کارل چرنی آهنگساز، مدرس موسیقی و پیانیست برجسته اتریشی در سال 1791 میلادی در شهر وین به دنیا آمد و در سال 1857 درگذشت. او از سال 1800 تا 1803 میلادی شاگرد پیانوی دوست خود، بتهوون بود. همچنین بعدها چرنی به خواهر زاده بتهوون یعنی کارل، پیانو درس می‌داد. 

چرنی در سن 15 سالگی معلم پیانوی «فرانتس لیست» آهنگساز مشهور، بود. چرنی بیش از هزار اثر در تمامی فرم‌ها مانند اپرا، کوراتت‌، تریو، اورتور، اتودهای آموزنده و سمفونی ساخته است. 

«چرنی اپوس 599؛ روش عملی نواختن پیانو برای مبتدیان» اثر کارل چرنی، ویرایش ویلارد پالمر و ترجمه حسین دی‌پیر، با شمارگان دو هزار نسخه، 95 صفحه و بهای هشت هزار و 500 تومان از سوی انتشارات هنر و فرهنگ روانه کتابفروشی‌ها شد. 

این کتاب همچنین با ترجمه مترجم‌های دیگری نیز به زبان فارسی انتشار یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها