دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۳
مبانی مربیگیری پرورش اندام تعیین شد

کتاب «مبانی مربیگیری در پرورش‌اندام» بر اساس سرفصل‌های مربیگری در این رشته ورزشی از سوی کمیته آموزش فدراسیون این رشته ورزشی منتشر خواهد شد.-

عبدالمهدی نصیرزاده، دبیر کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و یکی از مولفان این اثر در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: کتاب مبانی مربیگری پرورش اندام از دو بخش تالیف و ترجمه تشکیل شده است و کتاب‌های «زمان‌بندی تمرینات قدرتی» اثر پروفسور تئودور بومپا و «تمرینات قدرتی و بدنسازی ضروری» به قلم توماس ماشیل، منابع ترجمه این کتابند. 

وی با اشاره با تالیف مشترک این اثر، افزود:‌ در تالیف و تدوین مبانی مربیگری در پرورش اندام، افتخار همکاری با ناصر امیری، رییس کمیته آموزش فدراسیون پرورش‌اندام را داشتم و قرار است این کتاب از سوی انتشارات پلک و با حمایت فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام روانه بازار نشر شود. 

نصیرزاده درباره محتوای این کتاب توضیح داد: مبانی مربیگیری و پرورش اندام از هفت فصل تشکیل شده است که وظایف و نقش مربیان، آناتومی کاربردی، فیزیولوژی، مروری بر تغذیه، طراحی تمرین در پرورش‌اندام، هایپرتروفی، ماکسیم استرونگ و کات عضلانی،‌ برخی از بخش‌های این کتابند. 

وی افزود:‌ در فصل چهارم این کتاب به تاثیر کربوهیدرات‌ها و چربی‌های استروییدی و مکمل‌های ورزشی که بدنسازان در دوران مختلط از آن‌های استفاده می‌کنند، پرداخته شده است. ضمن این‌که در فصل پنجم هم از طراحی تمرین در پرورش‌اندام و انجام شش فاز تمرینی سخن به میان آمده است. 

دبیر کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام با بیان این‌که هدف از انتشار این کتاب، درآمدزایی نبوده است، اضافه کرد:‌ قرار است کتاب مبانی مربیگری و پرورش‌اندام به عنوان اثری مرجع به مربیان و مدرسان بدنسازی کشور معرفی شود. 

عبدالمهدی نصیرزاده، دبیرکمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش‌اندام، فارغ‌التحصیل مدیریت ورزشی در مقطع دکتراست. در کارنامه وی که در سال‌های نه‌چندان دور به ورزش کشتی ‌می‌پرداخت، چند تالیف مشترک از جمه اصول علمی کشتی گرفتن، حقوق ورزشی و کارآفرینی در وزرش دیده می‌شود. نصیرزاده اکنون استادیار رشته تربیت‌بدنی دانشگاه پیام نور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط