شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۱
«دانشگاه نهادی امروزین» منتشر شد

کتاب«دانشگاه نهادی امروزین» حاصل پژوهش‌های آلفونسو بور رو کابل، در وجوه مختلف سازمان نهادی دانشگاه است که باهدف ترسیم راهکارهای مناسب برای هدایت دانشگاه در مسیر تعالی و شکوفایی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته‌اند._

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نقش مهم و حیاتی نهاد دانشگاه در پیشرفت کشور بر کسی پوشیده نیست و دانشگاه با هدف تربیت متخصصان خلاق و نوآور که بتوانند افق‌های نوینی را برای جامعه رقم زنند تاسیس شده است و هر اندازه این نهاد در مسیر تحقق اهداف خود تواناگر باشد، جامعه نیز به موازات آن چشم‌اندازهای بدیعی را مقابل خود خواهد یافت.

کتاب«دانشگاه نهادی امروزین» نوشته آلفونسو بور رو کابل با ترجمه علی شریفی، یکی از کتبی است که با حمایت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به چاپ رسیده است.

این کتاب از چهار بخش تشکیل شده است که بخش اول آن به تبیین و توضیح تاریخچه، ماموریت‌ها، عملکرد‌ها و فلسفه دانشگاه می‌پردازد. بخش دوم به ارایه بحث اداره داخلی دانشگاه ساختارهای مدیریتی و عملکرد درونی آن و بحث مهم میان رشته‌ها پرداخته است.

همچنین در بخش سوم به جنبه بیرونی اداره دانشگاه از جمله خدمت دانشگاه به جامعه از طریق فرهنگ سازی، مهارت آموزی، خدمات دانشگاهی، مانند آموزش‌های غیر رسمی، روابط میان دانشگاهی، رابطه دانشگاه با صنعت و نیز آینده آن می‌پردازد و آخرین بخش نیز شامل ضمیمه‌ای در مورد طراحی و ارزیابی دستاوردهای دانشگاه به عنوان موسسه‌ای اجتماعی است.

کتاب«دانشگاه نهادی امروزین» در 328 صفحه و به قیمت 5هزار و 100 تومان وارد بازار کتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها