یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۹
داستان‌های شاهنامه در اقصی نقاط تهران روایت می‌شوند

مرشد مصطفی سعیدی از نقالان مشهور کشور، هم‌زمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان داستان‌هایی از شاهنامه فردوسی را در اقصی نقاط شهر تهران برای کودکان و نوجوانان روایت می‌کند._

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این برنامه نقالی توسط مرکز پژوهش و ترویج قصه‏های ایرانی کانون و با مشارکت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و اداره کل کانون استان تهران برگزار می‌شود. 

سعیدی طی روزهای 16 تا 18 تیر در پنج نقطه از شهر تهران قصه‌هایی از شاهنامه را برای کودکان و نوجوانان نقالی خواهد کرد. 

هدف از اجرای این برنامه آشنایی مربیان کانون با روش‏های نقالی و شاهنامه‌خوانی، ترویج و پاس‌داشت فرهنگ بومی نقل و نقالی و همچنین معرفی نقالی فرهیخته به عنوان یکی از مفاخر فرهنگی کشور عنوان شده است. 

مرشد مصطفی سعیدی صبح 16 تیر در مرکز شماره 24 کانون، واقع در شهر ری قصه زال و رستم را روایت کرد و ساعت 15 همین روز به نقالی قصه رستم وسهراب در مرکز شماره 40 کانون واقع در بزرگراه کاشانی، نرسیده به خیابان پیامبر، پارک میعاد می‌پردازد.
 
17 تیر این نقال شاخص کشور ساعت 9 صبح قصه رستم و اسفندیار را در انجمن مفاخر و ساعت 15 قصه رستم و مرد کوه نشین را در مرکز شماره 30 کانون بین فلکه سوم و چهارم تهران پارس، اول 212 شرقی روایت خواهد کرد. 

دوستداران قصه‌های شاهنامه ساعت 10 صبح  18 تیر نیز قصه رستم و دیو سپید از زبان این نقال را در مرکز شماره 25 کانون تهران؛ واقع در دوراهی قپان خواهند شنید. 

سعیدی، مرشد و شاهنامه‌خوان و نقال پیشکسوت از جمله چهره‌‌های نامی عرصه نقالی و منقبت‌خوانی و مداحی است. 

او در اراک متولد شده و نزدیک به 60 سال از 70 سال زندگی خود را به نقل و منقبت و وعظ و خطابه گذرانده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها