یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۲
رویکردی به سوی طراحی شهری کتاب شد

انتشارات دانشگاه علم‌و‌صنعت ایران با نگاهی به فنون طراحی شهری، کتاب «رویکردی به سوی طراحی شهری» را به قلم ماريون رابرتز و کلاراگريد با ترجمه رضازاده و عباس‌زادگان راهی بازار نشر در حوزه معماری و طراحی شهری کرد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب راهنمايی است که امکان به‌کارگيری اصول طراحی شهری را فراهم می‌کند. جنبه‌های عمومی‌تر طراحی شهری در جلد مکمل اين کتاب با نام «مقدمه ای بر طراحی شهری: مداخلات و پاسخ ها» مطرح شده بود که در آن اصول کليدی، مفاهيم و نکات مهم معرفی شده‌اند. کتاب حاضر نیز به چگونگی کاربرد اين اصول و اجرای آن‌ها در شرايط مختلف می‌پردازد.

اين کتاب که توسط گروهی از طراحان شهری، معماران و برنامه‌ريزان مطرح و به سر ويراستاری مشترک ماريون رابرتز و کلارا گريد نوشته شده است، خواننده را از طريق بحث درباره مسایل جاری، رويکردها و نمونه‌های دنيای واقعی با موضوع فرايند، روش‌ها و فنون طراحی شهری آشنا می‌کند. اين کتاب منبعی ايده‌آل برای کلاس‌های کارشناسی شهرسازی، معماری، معماری منظر، مديريت املاک و مطالعات مسکن است.

کتاب «رویکردی به سوی طراحی شهری» در 12 فصل تنظیم شده است که در آن نویسندگان به موضوعات مرتبط با طراحی شهری مانند طراحی و محرک‌های شهری پرداخته‌اند. در ادامه مخاطبان با ساختار و خلق فضای اجتماع‌پذیرآشنا می‌شوند. تحلیل منطقه و طراحی در مقیاس محلی و نیز مطالعات موردی در کنار طراحی شهری و اقتصاد توسعه و همچنین ارزیابی کاربران دیگر موضوعات این کتاب را تشکیل می‌دهد.

این کتاب 268 صفحه‌ای بهار امسال ازسوی انتشارات دانشگاه علم و صنعت ایران منتشر شده است.کتاب «رویکردی به سوی طراحی شهری» که اقبال چاپ دوم را در این انتشارات پیدا کرده است با قیمت 135‌هزار ریال به فروش می‌رسد.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • احمدخالد ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
    رویکردی به سوی طراحی شهری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها