دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۷
«ذهن:درآمدی بر علوم‌شناختی» بر پیشخان کتابفروشی‌ها

علوم شناختی شاخه‌ای میان‌رشته‌ای و نوین از دانش است که به مطالعه علمی ذهن و شناخت می‌پردازد و رشته‌های گوناگونی نظیر روانشناسی، هوش مصنوعی، علوم اعصاب، فلسفه، زبان‌شناسی و انسان‌شناسی را دربر می‌گیرد. انتشارات سمت نیز کتابی در این زمینه با عنوان «ذهن:درآمدی بر علوم‌شناختی» به چاپ رسانده است.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) ، این کتاب توسط پاول گاتد به رشته تحریر درآمده و از سوی رامین گلشایی ترجمه شده است. كتاب حاضر براي دانشجويان رشته‌هاي زبان‌شناسي، علوم شناختي و روانشناسي، هوش مصنوعي و نیز  فلسفه و علوم اجتماعي به عنوان يك موضوع ميان‌رشته‌اي ترجمه شده است.

کتاب «ذهن: درآمدی بر علوم شناختی» سعی دارد مفاهیم بنیادین رشته علوم شناختی را به صورت قابل فهم و با مدنظر داشتن طیف متنوع مخاطبان آن معرفی کند. نویسنده کتاب کوشیده است رویکردهای عمده به مطالعه ذهن و شناخت را معرفی کرده و به ارزیابی نقاط قوت و ضعف هر یک از آن‌ها بپردازد.

در این کتاب دو بخشی که در 14 فصل تدوین شده است، منطق‌، قواعد، مفاهیم‌ و رویکرد‌های علوم‌شناختی مورد بررسی قرار گرفته است. در بخش دوم نیز مغز، احساسات و خودآگاهی مباحث کتاب «ذهن:درآمدی بر علوم‌شناختی» را تشکیل می‌دهد.

انتشارات سمت کتاب «ذهن:درآمدی بر علوم‌شناختی» را در 344 صفحه و با قیمت 60‌هزار ریال روانه بازار کتاب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها