سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۵
تجلیل از استاد مرتضی مطهری به عنوان مروج قصه‌گویی

شخصیت علمی استاد شهید مرتضی مطهری به عنوان یکی از مروجان قصه‌گویی در ایران در شانزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی تجلیل می‌شود.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همه ساله در حاشیه برگزاری این جشنواره یکی از افراد یا نهادهای مروج قصه‌گویی در کشور قدرداني می‌شوند. امسال نیز این جایزه به خانواده شهید مطهری اهدا خواهد شد. 

در این میان سیدصادق رضایی، مدیرعامل کانون پرورش فکری در حاشیه برگزاری نشست شورای سیاستگذاری این جشنواره ضمن تجلیل از معلم شهید، استاد مطهری، تاکید کرد که این استاد فرزانه در کنار انتشار آثار ارزشمندی در حوزه‌ تفکر و اندیشه اسلامی به امر بازنویسی قصه برای کودکان و نوجوانان در کتاب «داستان راستان» اهتمام ویژه‌ای داشته و این نشان‌دهنده اهمیت این مساله و توجه ایشان به تربیت کودکان است. 

وی یادآور شد که برای برگزاری این مراسم و دریافت جایزه، از خانواده‌ آن شهید بزرگوار دعوت خواهد شد که در تبریز و در جمع میهمانان و شرکت کنندگان جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی حضور یابند.

جایزه‌ دوره گذشته این جشنواره به مصطفی رحماندوست به عنوان مروج قصه‌گویی اهدا شد. 

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی طی روزهای 29 بهمن تا 2 اسفند با حضور برگزیدگان رقابت‌های استانی و منطقه‌ای قصه‌گویی کانون، قصه‌گویان برگزیده خارجی، قصه‌گویان برتر بخش صوتی، نویسندگان و بازنویسان برگزیده قصه‌های کهن ایرانی در تبریز برگزار خواهد شد.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها