دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۰
بررسي جنبه‌های ذهنی تیراندازی با تپانچه در يك كتاب

«روانشناسی تیراندازی» عنوان کتابی است نوشته «مارک تیلور» که توسط محمدکاظم واعظ‌موسوی و الهام هاشمی‌معصومی به فارسی برگردان شده است. این کتاب به بررسی جنبه‌های ذهنی تیراندازی با تفنگ و تپانچه می‌پردازد.-

بهزاد پاکروح، مدیرمسوول انتشارات اندیشه‌سرا در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بیان کرد: همان‌طور که در مقدمه کتاب ذکر شده است هنگامی که فرد وارد قلمرو تیراندازی با تفنگ و تپانچه می‌شود، در درجه نخست نیازمند تکامل مهارت‌های مورد نیاز برای شلیک دقیق به هدف است و در رشد مهارت‌های حرکتی برای این کار تمرین ذهنی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی افزود: هدف این کتاب که به همت فدراسیون تیراندازی منتشر شده است، هدایت جنبه‌های ذهنی تیراندازی با تفنگ و تپانچه است و این‌که تیرانداز چگونه درباره جنبه‌های ذهنی این ورزش فکر ‌کند.

پاکروح ادامه داد: کتاب «روانشناسی تیراندازی» با تاکید بر مواردی همچون تعیین هدف، نظر تیرانداز درباره تجهیزاتش، نگرش او به تیراندازی تمرینی و رقابتی و در نهایت تصویرسازی، این امکان را فراهم می‌سازد تا تیراندازان همه سطوح به آن بخش از تیراندازی، که اغلب از آن غفلت می‌شود؛ یعنی «بازی ذهنی» تکامل بخشند.

وی با بیان این‌ مطلب که این اثر شامل یازده فصل اصلی است، گفت: «تجهیزات»، «هدف گزینی»، «تصویرسازی»، «تورنمنت تیراندازی»، «تمرین تیراندازی»، «دفترچه تیراندازی»، «آموزش» و «افت تیراندازی» از مباحثی است که در این کتاب به آن اشاره شده است.

وی افزود: همچنین در این کتاب مجموعه قوانینی با عنوان «قوانین ذهنی برنده شده» به بررسی جنبه‌های مقدمات برنده شدن و نیز کنترل افکار و تنش‌های ذهنی می‌پردازد.

مدیر مسوول انتشارات اندیشه‌سرا در پایان با اشاره به این‌که کتاب «گلف، ورزشی برای تمام سنین» از جمله آثار منتشر شده از این انتشارات در حوزه ورزش است، بیان کرد: این انتشارات از سال1380 در زمینه‌های مختلف به نشر کتاب پرداخته است و چاپ بیش از 200 کتاب را در کارنامه کاری خود دارد. این آثار افزون بر کتاب‌های ورزشی بیشتر در زمینه مهندسی به ویژه مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی مانند «شبيه‌سازی و بهینه‌سازی فرآيندهای نفت، گاز و پتروشيمي»، «طراحي پایپینگ و شبیه‏سازی خطوط لوله» و «مدیریت بحران در واحدهای صنعتی» است.

چاپ نخست کتاب «روانشناسی تیراندازی» نوشته «مارک تیلور» و ترجمه محمدکاظم واعظ‌موسوی و الهام هاشمی‌معصومی در 128 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه و بهای پنج هزار تومان از سوی انتشارات اندیشه‌سرا با همکاری فدراسیون تیراندازی منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها