سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۲
بیش از 250 پایان‌نامه در سال جدید با هم رقابت می‌کنند

پانزدهمین دوره جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی و یازدهمین دوره پژوهش برتر دانشجویی، با رقابت بيش از 250 پایان‌نامه و اثر پژوهشی برگزار مي‌شود.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، از میان آثار ارسالی به دبیرخانه، بیشترین پایان‌نامه‌ها به رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی اختصاص دارند.

بنا بر اعلام دبیرخانه پانزدهمین دوره جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی و یازدهمین دوره پژوهش برتر دانشجویی، 10 اردیبهشت آخرین زمان ارسال اثر به جشنواره است و این زمان تمدید نخواهد شد.

تمام فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد، دکتری و حوزه‌های علمیه کشور که در سال های 88، 89 و 90 از پایان‌نامه خود دفاع کرده‌اند می‌توانند تا دهم اردیبهشت سال جاری آثار خود را به دبیرخانه پانزدهمین جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی ارسال کنند.

این جشنواره در سه بخش به صورت اصلی، جنبی و ویژه انجام می‌شود که در بخش اصلی پایان‌نامه‌های فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه کشور در گروه‌های فنی و مهندسی، پزشکی و دامپزشکی، معماری و هنر، علوم انسانی و اجتماعی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه و علوم دینی (جایزه علامه شیخ بهایی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

بخش ویژه این جشنواره نیز به پایان‌نامه‌ها و تحقیقات با موضوعات کارآفرینی و اشتغال، جهاد اقتصادی و گردشگری با محورهای بازاریابی و تبلیغات گردشگری با تاکید بر بازارهای هدف، مدیریت خدمات و تسهیلات گردشگری، ارتقای کیفیت خدمات گردشگری، شناسایی و معرفی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌‌گذاری گردشگری اختصاص دارد.در بخش جنبی هم تمام پژوهش‌ها و تحقیقات انجام شده در شش گروه اصلی در تمامی مقاطع پذیرفته می‌شوند.

دفاع از پایان‌نامه در سال 88 ،89 یا 90، ارائه گواهی از دانشگاه محل تحصیل مبنی بر تایید تاریخ دفاع و نمره پایان‌نامه، تکمیل و ارسال فرم درخواست به همراه یک نسخه از پایان‌نامه یا پژوهش و یک حلقه لوح فشرده در قالب لوح فشرده از شرایط شرکت در پانزدهمین دوره پایان‌نامه سال دانشجویی و یازدهمین دوره پژوهش برتر دانشجویی است. پذیرش پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌های طلاب علوم دینی نیز مستلزم شرط ارایه مدارک و تعیین سطح است.

علاقه‌مندان براي دریافت فرم شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان انتشارات به نشاني اینترنتی www.isba.ir و یا دفاتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها مراجعه کنند. 

این جشنواره هر سال از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و با همکاری وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، سازمان همیاری اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می‌شود. 

دبیرخانه این جشنواره در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فخررازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک 72 – کدپستی: 1163-13145 واقع است.

پایان‌نامه‌های برتر طی مراسمی در یکی از دانشگاه‌های کشور و با حضور شخصیت‌های علمی و فرهنگی معرفی و جوایز ارزشمندی به این آثار اهدا خواهد شد و برترين آن‌ها در قالب كتاب منتشر مي‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها