شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۱
برگزيدگان جشنواره‌ شهيد شاهي معرفي مي‌شوند

علي ناصري، دبير جشنواره‌ شهيد شاهي از معرفي برگزيدگان كتاب سال اين جشنواره و برترين داستان‌هاي كوتاه با موضوع دفاع مقدس در 27 دي‌ماه خبر داد.-

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در اين جشنواره كه از سوي اداره فرهنگ و ارشاد استان آذربايجان شرقي و كانون بسيج هنرمندان اين استان برگزار مي‌شود، آثار رسيده در دو بخش كتاب سال و داستان كوتاه داوري خواهند شد.

دبير نخستين جشنواره كتاب سال شهيد شاهي اظهار كرد: امسال نخستين‌سالي است كه جايزه‌ كتاب سال را به جشنواره ادبي شهيد شاهي افزوده‌ايم و تمركز ما بر مجموعه داستا‌ن‌هاي نوجوان بوده است. آثار رسيده به جشنواره بسيار كم‌شمار بودند اما قصد حذف كردن اين بخش را نداريم؛ به همين دليل داوري‌ها انجام شدند و يك اثر برگزيده در اين زمينه انتخاب شد.

ناصري گفت: در بخش داستان كوتاه شهيد شاهي كه امسال پنجمين دوره آن برگزار مي‌شود، 98 اثر به دبيرخانه ارسال شدند كه از ميان اين آثار 25 اثر به مرحله دوم راه يافتند و در نهايت چهار اثر به عنوان آثار برگزيده انتخاب شدند.

وي افزود: بخش داستان كوتاه اين جشنواره تنها به نويسندگان استان آذربايجان شرقي اختصاص دارد و موضوع آن دفاع مقدس است. در اين بخش امسال شاهد رشد كمي استقبال از جشنواره بوديم. كيفيت آثار رسيده نيز بهتر از سال‌هاي گذشته بود.

دبير جشنواره‌ شهيد شاهي عنوان كرد: مراسم اختتاميه اين جشنواره 27 دي‌ماه در اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ميانه برگزار مي‌شود كه در آن از خانواده شهيد عليرضا شاهي تقدير خواهد شد. 

وي افزود: براي مراسم اختتاميه اين جشنواره برخي از نويسندگان و مسوولان را دعوت كرده‌ايم اما اسامي ميهمانان حاضر در آيين پاياني هنوز قطعي نشده است.

شهيد شاهي از نخستين نويسندگان بعد از انقلاب است كه كارش را با كيهان بچه‌ها و مجلات رشد آغاز كرد. آثار او در سال‌هاي 58 و 59 در اين مجلات به چاپ مي‌رسيدند و تنها كتاب او به نام «مادرم آسمان من» در سال 60 از طرف حوزه هنري منتشر شد. او 1344 در ميانه متولد شد و در سال 1360 در پاسگاه زيد به شهادت رسيد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها