دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۶
40 اثر به بخش نهايی جایزه‌ی «کتاب سال مهر»‌ راه يافتند

نخستین جایزه‌ي «کتاب سال مهر»‌ با هدف ترویج کتاب‌خوانی در میان نوجوانان آسیب‌دیده و معرفی کتاب‌های برتر به انتخاب نوجوانان، برگزار می‌شود. تا كنون 40 اثر به بخش نهايي اين جشنواره راه يافته‌اند.

مرجان حسيني عضو دبیرخانه‌ي جایزه‌ي کتاب سال مهر در گفت‌وگو با «ايبنا نوجوان»، با بيان اين خبر افزود: این جایزه در بخش کتاب‌های داستان و رمان برای گروه سنی «د» و «هـ» با داوری دختران نوجوان تحت پوشش موسسه‌ي «مهر طه» برگزار می‌شود.

وي ادامه داد:‌ موسسه‌ي «مهر طه» به عنوان متولی برپایی این جایزه‌ي ادبی، از ناشران کتاب‌های کودک و نوجوان دعوت کرده است تا برای مشارکت در این امر فرهنگی، 2 جلد از کتاب‌های داستان و رمان نوجوان خود را که  نخستین‌بار در سال 1389 به چاپ رسانده‌اند، به دبیرخانه جایزه‌ي کتاب سال مهر ارسال کنند. 

وي با تاكيد بر استقبال خوب از اين جشنواره افزود: تا كنون 100 اثر به دبيرخانه‌ي جشنواره ارسال شده كه از اين تعداد 40 اثر به بخش نهايي راه پيدا كرده‌اند.

حسيني زمان برگزاری آيين پاياني این جایزه‌ي فرهنگی، را نيمه‌ي دوم اسفندماه سال جاری اعلام كرد و گفت: آثار بايد داستاني،‌ چاپ سال 89 و در رده‌ي سني راهنمايي و دبيرستان باشد، به همين دليل برخي از آثار به دليل نداشتن اين سه ويژگي به مرحله‌ي نهايي راه نيافتند.

وي در پايان از همه‌ي فعالان اين عرصه درخواست كرد تا براي حمايت مالي و معنوي براي برگزاري بهتر اين جشنواره فرهنگي ياري‌رسان باشند.
 
موسسه‌ي «مهر طه» فعالیت خود را از سال 1381 با وظیفه‌ي نگهداری شبانه‌روزی از دختران نیازمند سرپرست آغاز کرده است و اكنون نزدیک به 40 دختر دانش‌آموز و دانش‌جو در محدوده‌ي سنی 6 تا 24 سال تحت حمایت این موسسه هستند که در ساختمان مهر طه زندگی می‌کنند. هزینه‌های این موسسه از سوی افراد نیکوکار و نیروهای داوطلب تامین می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها