?> ?> نخستین دوسالانه بین‌المللی عطار در نیشابور برگزار می‌شود | ایبنا
به‌همت شهرداری نیشابور و به‌صورت وبینار؛

نخستین دوسالانه بین‌المللی عطار در نیشابور برگزار می‌شود

شهردار نیشابور از برگزاری نخستین دوسالانه بین‌المللی عطار به‌صورت ویبنار در اسفندماه جاری خبر داد.
نخستین دوسالانه بین‌المللی عطار در نیشابور برگزار می‌شود
علی نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی، با بیان اینکه این برنامه با پشتیبانی سازمان یونسکو برگزار می‌شود، گفت: استادان، صاحب‌نظران و عطارشناسان سراسر جهان در این دوسالانه به‌صورت مجازی حضور خواهند داشت.
 
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های متنوعی در شهرهای مختلف کشور به نام عطار نیشابوری برگزار می‌شود، افزود: با توجه به اینکه شهر نیشابور با نام این شاعر بزرگ شناخته می‌شود، تلاش می‌کنیم تا مراسم دوسالانه عطار با کیفیت بالاتری در این شهر برگزار ‌شود.
 
علی نجفی ادامه داد: مطابق صحبت‌های انجام شده با دانشگاه سبحان نیشابور و همچنین مشارکت سایر دانشگاه‌های شهر مقرر شده تا دوسالانه عطار با همکاری نمایندگی یونسکو در ایران در سطح بین‌المللی برگزار شود.
 
وی با بیان اینکه امیدواریم برگزاری دوسالانه عطار به ظرفیتی برای معرفی بیشتر نیشابور و مفاخر آن در سطح بین‌المللی و توسعه صنعت گردشگری در شهر نیشابور بدل شود، در ارتباط با جزییات این برنامه، گفت: از استادان و افراد صاحب‌نظر در حوزه عطارشناسی و عرفان دعوت کرده‌ایم تا با حضور در این مراسم و ارائه به شکل وبینار سوالات علاقمندان نسبت به شناخت و آشنایی آثار این شاعر بزرگ را پاسخ دهند.
 
شهردار نیشابور با بیان اینکه امسال نخستین دوسالانه عطار برگزار می‌شود، عنوان کرد: با وجودی که به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه به‌صورت وبینار برگزار می‌شود، اما در حاشیه این مراسم برنامه‌های جانبی در حوزه هنری از جمله رونمایی از کارهای حجمی هنرمندان با موضوع عطار را داریم.
 
نجفی با اشاره به اینکه عطار نیشابوری یک شخصیت فراملی است و قطعا استان خراسان رضوی و سایر شهرهای کشور نیز برنامه‌هایی خواهند داشت، گفت: وظیفه ما ایجاب می‌کند تا برنامه‌های ویژه‌تری را برای همشهریان خود برگزار کرده اگرچه برگزاری مراسم با استفاده از فضای مجازی فرصت بهره‌مندی برای تمام مردم را فراهم می‌کند و این جای بسی خوشحالی دارد.
 
اضافه می‌شود، ایجاد گذر فرهنگی هفت شهر عشق عطار در شهر نیشابور، برگزاری جشنواره فرهنگی مشترک بین شهرهای نیشابور، بلخ، خوی و قونیه و ثبت فیروزه نیشابور در فهرست جهانی آثار فرهنگی ناملموس یونسکو نیز از جمله برنامه‌هایی است که تلاش می‌شود همزمان با دوسالانه عطار با همکاری کمیسیون ملی یونسکو، اجرا و برگزار شود.
کد مطلب : ۳۰۲۸۱۴
http://www.ibna.ir/vdcfy0dmjw6dxca.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما