مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در جمع خبرنگاران ایبنا گفت؛

ایبنا می‌تواند حال کتاب را خوب کند

ایوب دهقانکار در آستانه روز خبرنگار با حضور در جمع خبرنگاران ایبنا، تنها رسانه تخصصی کتاب را ظرفیت قابل‌توجهی دانست و گفت: با توجه به ظرفیت بالای خبرگزاری کتاب، مطمئنم این رسانه به تنهایی می‌تواند حال کتاب و حوزه نشر را بهبود ببخشد.
ایبنا می‌تواند حال کتاب را خوب کند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، در آستانه 17 مرداد‌ماه روز خبرنگار، همایون امیر‌زاده، رئیس مرکز روابط عمومی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) تنها خبرگزاری تخصصی حوزه کتاب بازدید کرد. 

ایوب دهقانکار، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در این بازدید امیر‌زاده را همراهی کرد.

دهقان‌کار ضمن تبریک روز خبرنگار با اشاره به اهمیت و رسالت خبرنگاران بیان کرد: واژه نبی که از واژه نباء آمده به معنای خبر است که  نشان‌دهنده اهمیت خبر است؛ بنابراین خبرنگاران تا زمانی که به‌دنبال حقیقت باشند، رسالت پیامبران را انجام داده‌اند؛ بنابراین همان‌طور که معلمی، شغل انبیا‌ است فعالیت در عرصه خبر نیز در این زمره تعریف می‌شود.
 
وی اهمیت فعالیت خبری را ویژگی پیش‌برانگی آن دانست و افزود: منشا اتفاق بودن و اصلاح و تغییر بودن در فعالیت خبری بسیار با اهمیت است به‌عبارت دیگر خبرنگاران می‌توانند از یک سو می‌توانند عامل پیشگیری از بروزس اتفاقات بد باشند و از سوی دیگر می‌توانند منشا ایجاد تغییرات باشند.  
 
دهقانکار با بیان این مطلب که همه تلاشم را برای تحقق اهداف والای ایبنا به کار می‌بندم، ادامه داد: شاید بسیاری از فعالیت مدیران و مسئولان در سطوح مختلف دیده و یا شنیده نشود اما مخاطبان قابل‌توجه رسانه‌ای مانند ایبنا، ظرفیت قابل‌توجهی است و می‌تواند به‌عنوان بازوی توانمند حوزه فرهنگ به‌ویژه کتاب دیده شود. با توجه به ظرفیت بالای خبرگزاری کتاب، مطمئنم این رسانه به تنهایی می‌تواند حال کتاب و حوزه نشر را بهبود ببخشد؛ به‌عبارت دیگر منشا خیر ‌برکت و عامل تغییر و نقش هدایت‌گیری داشته باشد. به اعتقاد من ایبنا به تنهایی برای ارتقا جایگاه فرهنگ به‌ویژه کتاب کافی است.

همایون امیرزاده، رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ آزاده‌نظر‌بلند، معاون کتاب و فرهنگ؛ حسینعلی سالاری، معاون اداری و مالی؛ حسین صفری، معاون اقتصاد و فرهنگ و رجبعلی سالاریان، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران حضور داشتند.
کد مطلب : ۲۹۴۰۰۴
http://www.ibna.ir/vdcgzt9xtak9yz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
سادات
گوش خر بفروش ودیگرگوش خر
کاین سخن را در نیابد گوش خر
خبرنگاران و اهل قلم البته آنانکه به حقیقت مستحق این صفت هستندگوش نیوش و چشم بینا و تفکری خردوار دارند و آنچه گوش وچشم خیلیها نمی شنوندو نمی بینندآنها درک کرده وسخن آنانرادرنیابندجز آنانکه گوش و فکری فراترازفکرخردارند
پیشاپیش روزخبرنگار بر شمازحمتکشان خبرگزاری ایبنا تهنیت باد
یا حق