با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

کتاب «میامی» رونمایی شد

«میامی» تالیف یونس وکیل الرعایا و محمد پوراحتشام طی مراسمی با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل حوزه وزارتی در کارگروه گردشگری شهرستان میامی رونمایی شد.
کتاب «میامی» رونمایی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، محمدمهدی احمدی در نشست کارگروه گردشگری شهرستان میامی گفت: در صورت بی‌توجهی به داشته‌های فرهنگی و هنری و نیز آثار غنی در بخش‌های مختلف و نیز ناشناخته ماندن این ظرفیت‌ها، همچنان نیازمند فروش نفت خواهیم بود.

وی بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های بالقوه گردشگری هز منطقه برای رشد و توسعه اقتصادی تاکید کرد و افزود: برای کشف قابلیت‌های شناسایی نشده ظرفیت‌های گردشگری در حوزه تاریخی و طبیعی باید شرایطی مهیا شود تا این قابلیت‌ها اجرایی شوند.

محمدمهدی احمدی کاروانسراها را از قابلیت‌های مطلوب برای جذب گردشگران دانست و گفت: با توسعه و مدیریت منطقه‌ای باید از تخریب این اماکن تاریخی به صورت جدی اقدام شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی را نیز ضرورت خواند و یادآور شد: برای جذب گردشگران خارجی و داخلی شرایط مناسبی فراهم شود تا آنان به مبلغ معرفی مناطق گردشگری تبدیل شوند.

محمدمهدی احمدی به آثار باستانی و طبیعی شهرستان میامی اشاره کرد و گفت: محققانی باید قابلیتهای پنهان گردشگری منطقه را شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه برخی مردم هنوز شناخت کاملی از آثار تاریخی منطقه خود ندارند تاکید کرد: بسیاری از مردم شهرستان میامی هنوز آگاهی کاملی از آثار تاریخی و میراث گذشتگان خود نداشته و در شهر فقط رفت و آمد می کنند و به این آثار تاریخی بی‌توجه هستند.

 مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر وجود بزرگانی در این شهرستان که سبک زندگی آنها با عقلانیت و اخلاق همراه بوده است افزود: این بزرگان باید الگوی نسل جدید جامعه قرارگیرند.

مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لازمه اجتماعی بودن را الگوپذیری و پیوند با گذشتگان دانست و تصریح کرد: نسل جدید باید با هویت گذشتگان خود آشنا شوند و الگوها را از بزرگان خود انتخاب کنند.

در ادامه فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان گفت: شهرستان میامی دارای توانمندی‌های انسانی، فرهنگی و هنری مناسبی است و لازم است از این ویژگی و ظرفیت‌ها در راستای معرفی و توسعه فرهنگ و هنر استفاده شود.

وی افزود: هنرمندان می‌توانند در شرایط فعلی جامعه که ناشی از شیوع ویروس کرونا است از فضای مجازی در ترویج فرهنگ و آموزش هنرهای تجسمی و قرآنی استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصریح کرد: با توجه به استعدادهای هنری فراوان در این شهرستان وجود نگارخانه از نیازمندی‌های مهم این شهرستان است.
کد مطلب : ۲۹۲۶۰۷
http://www.ibna.ir/vdcdzx0x5yt0n96.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما