?> ?> دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی در دانشگاه لوپبوری تایلند گشایش یافت | ایبنا
با حضور رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در بانکوک؛

دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی در دانشگاه لوپبوری تایلند گشایش یافت

نخستین دوره آموزش مقدماتی زبان فارسی با حضور حسنخانی، رایزن فرهنگی ایران در مرکز آموزش زبان دانشگاه تپساتری شهر تاریخی لوپبوری تایلند گشایش یافت.
دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی در دانشگاه لوپبوری تایلند گشایش یافت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، حسنخانی در این مراسم طی سخنانی با ارائه ویژگی‌های زبان و ادبیات فارسی، آموزش زبان فارسی را در شناخت بهتر ظرفیت‌های توسعه روابط در سایر عرصه‌های فرهنگی نیز سودمند دانست.

خانم پروفسور چینتانا، رییس دانشگاه تپساتری نیز با اشاره به توافقات و تلاش‌های به عمل آمده، برپایی این دوره را گام نخست در راه‌‌اندازی رشته زبان و ادبیات فارسی در مرکز آموزش زبان این دانشگاه و دیگر همکاری‌های علمی فرهنگی قلمداد کرد.

وی در ادامه از برنامه‌های آینده دانشگاه برای تأسیس مرکز مطالعات ایران و علاقه‌مندی برای توسعه روابط و همکاری با دانشگاه‌های ایران سخن گفت.

در این دوره آموزشی ۷۴ تن از دانشجویان و استادان علاقه‌مند زبان و ادبیات فارسی شرکت دارند. در این دوره همچنین از مدرسان زبان فارسی مدعو تقدیر به عمل آمد.

در حاشیه این مراسم همچنین از نمایشگاهی که به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس این دانشگاه در تایلند برپا بود بازدید به عمل آمد.
کد مطلب : ۲۹۶۵۱۳
http://www.ibna.ir/vdcdf90xsyt0nk6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما