معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز قلم نوشت؛

نوشتن شکوه جان انسان را عیان می‌سازد

محسن جوادی، با صدور پیام به مناسبت روز قلم نوشت: «خداوند که اوج اندیشه آدمی است هم به جان آدمی و هم به قلم سوگند خورده‌است. جان آدمی از آن روی که خود صنع زیبای الهی است و به قلم، زیرا با نوشتن شکوه جان انسان را عیان می‌سازد.»
نوشتن شکوه جان انسان را عیان می‌سازد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیام، روز قلم را به اصحاب قلم تبریک گفت.
 
در متن این پیام آمده است:
 
«به نام  خداوند جان و خرد  -  کزین برتر اندیشه بر نگذرد
 
خداوند که اوج اندیشه آدمی است هم به جان آدمی و هم به قلم سوگند خورده‌است. جان آدمی از آن روی که خود صنع زیبای الهی است و به قلم، زیرا با نوشتن شکوه جان انسان را عیان می‌سازد و راه تعالی او را نشان می‌دهد.
 
پاسداشت قلم، پاسداشت کسانی است که خود را وقف تعالی خود و دیگران می‌کنند و با نوشتن، چراغی را فرا‌روی نسل خود و آیندگان می‌افروزند.
 
اینجانب وظیفه خود می‌دانم که همزمان با روز قلم، به رسم ادب در محضر بزرگان و اهالی قلم باشم اما ناگفته پیداست که پایبندی و التزام همۀ ما به سلامت این عزیزان بیش از هر چیز اهمیت دارد.
 
ضمن آرزوی تندرستی برای عزیزان پیشکسوت و بهبود شرایط سلامت اجتماعی، امیدوارم در آینده‌ای نزدیک به محضر اهالی شریف قلم شرفیاب شوم.
 
روز قلم را به همه عزیزانی که هنوز و همیشه، عاشقانه جان در راه اندیشه نهاده‌اند و در این راه قلم می‌زنند، تبریک می‌گویم.»
کد مطلب : ۲۹۲۵۸۸
http://www.ibna.ir/vdcbw5b5wrhb9sp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما