«چراغ مطالعه» امشب میزبان شهاب اسفندیاری، نویسنده‌ کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» خواهد بود.
خالق «تمدن‌های زنده‌به‌گور» مهمان چراغ مطالعه می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، کتاب «سینمای ملی و جهانی شدن» درباره تاثیرات پیچیده، متکثر و متضاد جهانی‌شدن بر سینمای ملی بحث می‌کند. این کتاب در ایده و تحلیل اصالت دارد و در عین حال، با بررسی مسائل و نمونه هایی که محققان و منتقدان غربی آن را نادیده گرفته اند، به پیشبرد و گسترش حوزه دانشوری کمک می کند؛ بحث درباره موقعیت سینمای ایران، به‌عنوان یکی از مهم ترین سینماهای جهان ارائه و این نکته را شرح می‌دهد که چگونه رهایی بخش‌ترین و توانمندسازترین پیامدهای جهانی شدن، برخلاف تصور معمول، ممکن است در سطوح محلی و ملی تولید فیلم یافت شود.

دکتر شهاب اسفندیاری، مدرس و پژوهشگر سینما است. ‌مدرک دکتری خود را در رشته «نظریه انتقادی و مطالعات فیلم» از دانشگاه ناتینگهام انگلستان اخذ کرده است. او استادیار دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر و از سال ۱۳۹۳ مدیر گروه سینما در این دانشگاه بوده است. مستندهایی همچون «جهان شهری‌ها» و «تمدن‌های زنده‌به‌گور» از‌جمله کارهای ساخته شده توسط ایشان است.

«چراغ مطالعه» برنامه‌ای تخصصی در حوزه کتاب است و با نویسندگان حوزه علوم‌انسانی در مورد کتاب‌هایشان به گفت‌وگو می‌نشیند. این برنامه شنبه‌ها ساعت 21 از شبکه چهارسیما پخش می‌شود و تکرار آن یکشنبه‌ها ساعت 10 و دوشنبه‌ها ساعت 13 روی آنتن می‌رود.
کد مطلب : ۲۸۶۴۳۲
http://www.ibna.ir/vdcc1eqii2bq408.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما