پس از رونمایی نسخه انگلیسی «دا» در نیویورک

ترجمه انگلیسی «یکشنبه آخر» در نمایشگاه کتاب فرانکفورت رونمایی می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۲
 
 
نسخه انگلیسی کتاب «یکشنبه آخر» خاطرات دفاع مقدسی معصومه رامهرمزی در غرفه ایران در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی می شود.
ترجمه انگلیسی «یکشنبه آخر» در نمایشگاه کتاب فرانکفورت رونمایی می‌شود
 
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) یک روز پس از رونمایی از ترجمه کتاب دا در نیویورک نسخه انگلیسی کتاب «یکشنبه آخر» خاطرات خودنوشت معصومه رامهرمزی از دوران دفاع مقدس در نخستین روز از برپایی شصت و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت در غرفه ایران با حضور نویسنده و ناشرانی از کشورهای مختلف که در حوزه انتشار آثار ضدجنگ در دنیا فعالیت می‌کنند،  رونمایی می‌شود.
 
«یکشنبه آخر»‌ خاطرات خودنوشت معصومه رامهرمزی از دوران دفاع مقدس است که به چاپ‌های متعدد رسیده است‌،  این کتاب رتبه‌ دوم کتاب خاطرات دفاع مقدس را در نهمین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس به خود اختصاص داده است.
 
معصومه رامهرمزی یکی از امدادگران دوران دفاع مقدس است که از سال 1359 و در سن 14 سالگی به عنوان امدادگر، در بیمارستان‌های جنگی مشغول فعالیت بوده است، دختری که با وجود محدودیت‌های بسیار توانست، حضوری پر رنگ در دفاع مقدس داشته باشد.
 
«یکشنبه آخر» جزو  نخستین آثار منتشر شده در حوزه خاطرات زنان از دفاع مقدس است که پس از انتشار توانست مسیر را برای انتشار آثار متعدد خاطرات زنان از دفاع مقدس باز کند و در جامعه مورد استقبال قرار گیرد،  به گونه ای که کتاب های بسیاری پس از آن  در موارد متعدد به این کتاب استناد کردند.
 
فرحناز امیدوار ترجمه این اثر را بر عهده داشته است و کتاب پس از ترجمه روانه انگلستان شده تا ویراستاران بومی ویرایش این ترجمه را برعهده بگیرند.
 
«یکشنبه آخر» سال 82 توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 208874