روح جادوگر سبک رئالیسم جادویی در نمایشگاه بین المللی کتاب بوگوتا

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۳
 
 
رئیس جمهوری پرو ضمن بازدید از نمایشگاه بین المللی بوگوتا (Filbo 2014) از رئیس جمهوری کلمبیا برای قرار دادن نام کشورش به عنوان مهمان ویژه امسال قدردانی کرد.
روح جادوگر سبک رئالیسم جادویی در نمایشگاه بین المللی کتاب بوگوتا
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب بوگوتا یکی از بزرگترین نمایشگاه های کتاب امریکای لاتین است که تا 12 می (22 اردیبهشت) ادامه دارد و پرو مهمان ویژه امسال این نمایشگاه است.

 مراسم افتتاحیه با حضور برنده جایزه نوبل 2010 "لوریت ماریو وارگاس" پرویی صورت گرفت و وی همراه با خوآن گابریل واسکوئز، نویسنده کلمبیایی نشستی ادبی به‌نام "گفت و گو برای تغییر زندگی" برگزار کرد که مورد استقبال جامعه ادبی و کتابخوان دو کشور قرار گرفت.

بیست و هفتمین نمایشگاه بوگوتا در حالی برگزار می شود که ادبیات امریکای لاتین و کلمبیا اخیرا جادوگر سبک رئالیسم جادویی – خوزه گابریل گارسیا مارکز- را از دست داده است اما حضور پر رنگ نویسندگانی چون سانتیاگو روکاگلیولو، گابریلا وینر، جرمیس گامبوا، سزار د ماریا، کارلوس کالدرون فاجاردو، روکیانا کریسولوگو، نشان داد ادبیات لاتین به ویژه اسپانیایی، پتانسیل‌های زیادی دارد.

پرزیدنت اولانتا هومالا رئیس جمهوری پرو در دیدارغیر رسمی با خوآن مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا پس از بازدید از نمایشگاه از کشور همسایه خود تشکر کرد. 
دو وزیر فرهنگ کلمبیا و پرو نیز ضمن دیدار با یکدیگر از توسعه روابط فرهنگی و تجارت کتاب سخن گفتند.

پیش بینی می شود از نمایشگاه 14 روزه امسال در پایتخت کلمبیا بیش از نیم میلیون نفر بازدید کنند. این رقم سال گذشته 750 هزار نفر بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 198738