مرور خاطرات روزهای جنگ در «پل ناتمام»

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
رمان «پل ناتمام» اثر عبدالرحمان منیف با ترجمه محمد حزبایی منتشر شد. نویسنده در این رمان خاطرات سربازی را در روزهای جنگ مرور می‌کند._
مرور خاطرات روزهای جنگ در «پل ناتمام»
 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان «پل ناتمام» روایت ناکامی‌های بعد از شکست اعراب در جنگ اسرائیل و داستان مردی شکست‌خورده و در آرزوی شکار پرنده رویایی است.

بخش اعظم داستان در ذهن شخصیت اصلی داستان می‌گذرد و نویسنده در آن خاطرات سربازی را در روزهای جنگ مرور می‌کند. این کتاب ترجمه‌ای از اثری به نام «حین ترکنا الجسر» است. 

عبدالرحمان منیف یکی از مهم‌ترین نویسندگان معاصر جهان عرب است که سال 2004 از دنیا رفت. این رمان‌نویس معاصر عرب به عنوان یکی از بزرگترین نویسندگان واقع‌گرای جهان عرب شناخته شده و آثار او به چندین زبان ترجمه شده است. او در اغلب آثارش به نقد جوامع مستبد عرب می‌پردازد.

در متن پشت جلد این کتاب آمده است: «با تلخی از خودم پرسیدم: اما چطور اون حرومزاده از چنگم در رفت؟ همه چیز را دوباره مرور کردم؛ خون در رگ‌هایم جوشید و همه چیز تیره و تار شد. در همان دم، بال‌ها را به باد سپرد. به پل فکر می‌کردم و به شکست.»

«پایان‌ها»، «فغان شرق» و «شرق مدیترانه» دیگر آثار منیف هستند که به فارسی ترجمه شده‌اند.

«پل ناتمام» اثر عبدالرحمان منیف با ترجمه محمد حزبایی در 232 صفحه و به بهای 10 هزار تومان از سوی نشر پوینده منتشر شده است.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 196798