بارگاس یوسا میهمان افتخاری نمایشگاه کتاب بوگوتا می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۷
 
 
پرو به عنوان میهمان افتخاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بوگوتا معرفی شد.
پوستر نمایشگاه در سال 2012
 
پوستر نمایشگاه در سال 2012
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از افه، ماریو بارگاس یوسا، برنده نوبل ادبیات سال 2010 و دیگر نویسندگان و چهره‌های فرهنگی کشور پرو امسال میهمان افتخاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب بوگوتا پایتخت کلمبیا می‌شوند.

به گفته مرکز بین‌المللی نمایشگاه‌های بوگوتا، ماریو بارگاس یوسا پیش از این در سال 2004 در این نمایشگاه حضور یافته بود.

غرفه کشور پرو در این نمایشگاه که در سالن کنفرانس های شهر بوگوتا برگزار خواهد شد، امسال محل حضور گسترده چهره های فرهنگی و ادبی این کشور و همچنین عرضه کتاب‌های مختلف در زمینه‌های فرهنگی، فولکلوریک، هنری و... خواهد بود.

اعلام شده بیش از 35 نویسنده، شاعر ، منتقد ادبی، نمایشنامه نویس و کارشناس اقتصادی و علوم اجتماعی از پرو در این نمایشگاه حاضر خواهند شد، اما هنوز لیست نهایی چهره‌هایی که در راس
آن‌ها ماریو بارگاس یوسا جای دارد و از این نمایشگاه دیدن خواهند کرد، مشخص نشده است.

انریکه گونسالس رییس خانه کتاب کلمبیا در این مورد گفت: نمایشگاه امسال باشکوه بیشتری در مقایسه با سال‌های پیش برگزار خواهد شد. بیش از 120 نویسنده داخلی و خارجی به این نمایشگاه دعوت شده‌اند. از جمله برنامه‌هایی که برای این نمایشگاه پیش بینی شده، برپایی یک شب کتاب طبق سنت دیرین کشور کلمبیا است.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب بوگوتا از معتبرترین نمایشگاه‌های کتاب دنیاست و پس از نمایشگاه کتاب گوآدالاخارا و بوئنوس آیرس، سومین نمایشگاه معتبر ادبیات آمریکای لاتین محسوب می‌شود.

این نمایشگاه در سال 2014 از 29 آوریل تا 12 ماه مه برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 192355