شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۹
گفت‌وگوی احمدوند و کنعانی با محوریت نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران

مدیرکل دفتر مجامع معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیدار و گفت‌وگوی سخنگوی وزارت امور خارجه با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران خبر داد.

اسماعیل جانعلی‌پور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) با اشاره به دیدار سخنگوی وزارت امور خارجه با معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: این دیدار با محوریت سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برگزار شد. همواره در برگزاری این رویداد ازجمله برای تقویت حضور ناشران خارجی، از ظرفیت و کمک وزارت امورخارجه استفاده می‌کنیم.

وی با بیان این مطلب که اقدامات لازم برای تدارک حضور ناشران خارجی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران زودتر از سایر بخش‌های نمایشگاه آغاز می‌شود، افزود: آبان‌ماه سال گذشته در نشست دیدار مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران با رایزن‌های فرهنگی، انجام هماهنگی‌های جدی‌تر را یادآوری کردیم؛ در دیدار دکتر کنعانی با دکتر احمدوند نیز موضوع دعوت و حضور ناشران خارجی در نمایشگاه سال آینده، تاکید شد.

مدیرکل دفتر مجامع معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به صحبت‌های سخنگوی وزارت امور خارجه در این نشست گفت: دکتر کنعانی با تاکید بر اینکه روابط فرهنگی، بر تلطیف روابط سیاسی و گره‌گشایی مسائل سیاسی تاثیر می‌گذارد، بر استقبال دستگاه دیپلماسی برای کمک و برگزاری مطلوب یک رویداد بزرگ فرهنگی تاکید کرد؛ بنابراین با توجه به فهم مشترک دو مجموعه به‌زودی برای برپایی بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران، دعوت از ناشران، اعلام فراخوان، پیگیری ارسال اطلاعات و اطلاعیه‌های برگزاری نمایشگاه برای نمایندگی‌های ایران در سایر کشورها، به سرعت و در سایه این نشست انجام می‌شود.

جانعلی‌پور درباه انتخاب مهمان ویژه سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: مهمان ویژه نیز ازجمله مباحثی است که باید به‌سرعت درباره آن تصمیم‌گیری شود؛ به محض انتخاب گزینه‌ها و نهایی شدن آن، نخستین مسیر برای حضور نمایندگان نشر کشور مهمان ویژه، نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران، وزارت امور خارجه است.

وی درباره برگزاری جشن روستاها و عشایر دوستدار کتاب به میزبانی برگزیدگان گفت: همانند سال گذشته به روستاهای برگزیده سفر خواهیم کرد و برای این سفرها در تدارک هستم. هدف اصلی، برگزاری مراسم تقدیر و تکریم در روستاها است در جریان این سفرها دنبال ایجاد زحمت فراوان برای مردم نیستیم اگر روستایی آمادگی این میزبانی را نداشت، به زمانی دیگری موکول خواهد شد.

مدیرکل دفتر مجامع معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: الگوی آیین‌های تکریم فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاها، برای پایتخت کتاب ایران نیز برگزار خواهد شد؛ بنابراین جشن مردمی پایتخت کتاب ایران در شهر منتخب را خواهیم داشت.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها