شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۷
آمادگی کانون پرورش فکری هرمزگان برای احداث شهر جهانی کودک

هرمزگان- پس از اعلام عزم دولت در ساخت چند شهر جهانی کودک در کشور، کانون هرمزگان چراغ اول را روشن کرد و اعلام آمادگی کرد تا یکی از این شهرها در این استان احداث شود.

مدیر کل کانون هرمزگان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، از خبر عزم و اراده دولت در ساخت چند شهر جهانی کودک در کلانشهرهای کشور و تحویل به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبرداد و گفت: هرمزگان اعلام آمادگی می‌کند تا یکی از این شهرها در این استان احداث شود.

پروین پشتکوهی افزود: کلانشهر بندرعباس با توجه به  توسعه شهری، گسترش چشمگیر و افزایش جمعیت،  شهرک‌های متفاوت در حاشیه آن بواسطه صنایع  و همچنین ظرفیت مهاجرپذیری، قابلیت ایجاد شهر جهانی کودک دارد.

وی ادامه داد: بندرعباس به عنوان شهر دوستدار کودک با توجه به افزایش زادآوری و حضور گروه‌های کنشگر کودک، مؤسسه حامی کودکان مبتلا به سرطان، نخستین مدرسه کودکان کار، نخستین مدرسه بیمارستانی و نخستین مدرسه شعر کشور و مجتمع آفرینش مکان توریستی فرهنگی علمی می‌تواند نامزد اصلی ایجاد شهر کودک باشد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با اشاره به ظرفیت صنایع، بنادر و شرکت‌های بزرگ و همچنین جامعه خیرین گفت: مرزی بودن این استان، زرق و برق کشورهای عربی خليج فارس و عوامل تهدیدآمیز هویت ملی کودکان  به ما می‌گويد که باید توجه ویژه و اساسی به کودکان این استان داشته باشیم.

او همچنین در خصوص درخواست گذر کودک از ابتدای تابستان در کمیسیون فرهنگی شورای شهر و ارائه طرح در صحن اصلی شورا گفت و اضافه کرد: ما آمادگی لازم برای هر رویداد بزرگی در زمینه کودک و نوجوان در هرمزگان  را داریم.

پشتکوهی از مذاکره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با سازمان‌ها و نهادهای مهم استان خبر داد و گفت: هم اکنون در حال مکاتبه با استانداری هرمزگان، فرمانداری و شهرداری بندرعباس هستیم تا درخواست استان به صورت مکتوب و رسمی به دولت ارائه شود.

وی همچنین ساخت و راه اندازی پردیس کانون و مراکز کانون در شهرستان‌های فاقد کانون ( رودان، بشاگرد و پارسیان ) را بسیار ضروری دانست و تاثیر آن را در آینده کودکان و نوجوانان حائز اهمیت دانست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها