سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۱
«از منفور بودن نترس» بر خلاف بسیاری از كتاب‌ها عملگرا و كاربردی است

با مطالعه كتاب «از منفور بودن نترس» شما به یك بینش جدیدی در مورد زندگی، ارتباطات كاری، خانوادگی و عاشقانه دست می­‌یابید و انگار باری از دوش شما برداشته می‌شود و نگاه دلپذیرتری نسبت به زندگی پیدا می‌کنید.

سعید طباطبایی برزكی مترجم کتاب «از منفور بودن نترس: پدیده‌ای ژاپنی كه به شما نشان می‌دهد چگونه زندگی تان را تغییر دهید و به شادكامی واقعی دست یابید» در گفت‌وگو با خداداد خادم خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره این اثر بیان کرد: این كتاب درباره روانشناسی فردی آدلر است كه به زبانی شیوا، ساده و در عین حال جذاب مفاهیم گوناگون نظریه آدلر را برای ما تشریح می‌كند و با توجه به اینكه كتاب بر اساس یگ گفتگوی سقراطی تنظیم شده است مخاطب به خوبی می‌تواند همه مفاهیم را درك کند.

او افزود: آنچه كه كتاب «از منفور بودن نترس» را كتابی خواندنی و گیرا می‌­سازد پرداختن به موضوعات و دغدغه­‌های ملموس انسان­هاست. در این كتاب ما با اقیانوسی از مسائل و دغدغه‌های زندگی انسانی مواجه می‌­شویم كه نویسندگان توانسته‌­اند تمامی این موارد را از دریچه نظریه آدلر كنكاش کرده و راه­كارهای ساده و در عین حال بسیار كاربردی به مخاطب ارائه كنند. راهكارهایی در زمینه تربیت فرزندان، روابط عاشقانه، مسائل كاری، معنای زندگی، روابط اجتماعی و...

طباطبایی برزکی ادامه داد: بهترین تعبیری را كه می‌­توانم در مورد این كتاب به كار ببرم این است كه این كتاب شبیه یك فروشگاه بسیار بزرگ است كه كالاهای بسیار زیادی در آن موجود است. هر كسی كه وارد این فروشگاه بزرگ می‌­شود می‌­تواند بسته به نیاز و دغدغه‌­ای كه دارد كالای مورد نظر خود را تهیه كند. این كتاب با توجه به گستردگی مطالب و موضوعات متنوع می‌­تواند برای هر كسی مفید باشد با این تفسیر كه برخی از مطالب می‌­تواند برای شخصی كاربردی‌­تر باشد و برخی مطالب برای شخصی دیگر. با توجه به ساختار كتاب و نحوه تنظیم مطالب و همچنین هدف كتاب كه ارائه مفاهیم نظریه آدلر به زبانی ساده است، این كتاب برای تمام كسانی كه می­‌خواهند با رویكردی جدید نسبت به زندگی آشنا شوند می‌­تواند نكات بسیار ارزشمندی را به همراه داشته باشد. امیدوارم با مطالعه این كتاب، تمامی مخاطبان و به ویژه روان­شناسان و متخصصان حوزه سلامت روان، نظرات و دیدگاه­‌هایی را كه در رابطه با این كتاب دارند به من منتقل كنند. 

او با بیان اینکه با مطالعه كتاب «از منفور بودن نترس» شما به یك بینش جدیدی در مورد زندگی، ارتباطات كاری، خانوادگی و عاشقانه دست می­‌یابید و انگار باری از دوش شما برداشته می‌شود و نگاه دلپذیرتری نسبت به زندگی پیدا می‌کنید عنوان کرد:‌ بنابرین این كتاب این قابلیت را دارد كه در تمام سطوح جامعه و توسط همه افراد مورد مطالعه قرار گیرد تا زمینه آرامش بیشتر و شادكامی فزاینده را در میان ایشان فراهم سازد.

این مترجم درباره ضرورت ترجمه این کتاب توضیح داد: ضرورت اصلی ترجمه و نشر این كتاب این است كه «از منفور بودن نترس» بر خلاف بسیاری از كتاب‌ها یك كتاب عملگرا و كاربردی است كه به مخاطب راه­كار نشان می­‌دهد و در عین حال می‌­تواند مخاطب را به فكر فرو برد. این كتاب برخی از بدیهی‌­ترین مفروضات زندگی اعم از روابط كاری، عاشقانه و خانوادگی را زیر سؤال می‌برد ولی در عین حال شما را در این مرحله رها نمی‌كند بلكه روش و دریچه جدیدی به شما معرفی می­‌كند. این كتاب از آن جهت حائز اهمیت است كه ما را از روزمرگی‌ها جدا می‌­كند و ضرورت یك بازنگری را در تمامی ابعاد زندگی به ما گوشزد می­‌كند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها