البرز- رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرج گفت: زیرساخت‌های لازم برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران و حضور معاونت وزیر ارشاد فراهم شده است.
کرج یک قدم با «پایتخت کتاب ایران» فاصله دارد/ اهتمام ویژه شهرداری در حوزه کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرج، امیر اشتری ظهر امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به رویداد پایتخت کتاب ایران و اهمیت جایگاه کتاب در بین آحاد جامعه در عصر حاضر و لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی با روش‌های به‌روز و تاثیرگذار اظهار داشت: رویداد پایتخت کتاب ایران در سال گذشته با حضور ۱۰۹ شهر آغاز به کار کرد که پس از ارسال شاخصه‌ها و مستندات لازم برای کسب عنوان پایتخت کتاب، ۱۲ شهر به مرحله دوم راه پیدا کرده و کرج نیز در بین این شهرها به عنوان شهر دوستدار کتاب معرفی شد.

وی گفت: با حمایت شورای اسلامی شهر کرج و شهردار، تمهیدات لازم برای ایجاد زیرساخت و بسترهای مورد نیاز برای تحقق شعار پایتخت کتاب ایران در نظر گرفته شده است تا در روز سه شنبه 28 شهریورماه میزبان معاون وزیر ارشاد برای بازدید شاخصه‌ها (اعم از کتابخانه‌ها، سراهای مطالعه، اکران‌ها و تبلیغات شهری و...) باشد که نهایتا با به دست آوردن حد نصاب امتیازات، عنوان تاریخی و ماندگار «پایتخت کتاب ایران» را کسب کند.

معاون فرهنگی شهردار کرج افزود: با فراهم شدن زیرساخت‌های لازم و در صورت کسب عنوان پایتخت کتاب ایران توسط شهر کرج، شهردار کرج نیز به‌عنوان شهردار فرهنگی ایران معرفی خواهد شد.
کد مطلب : ۳۴۶۷۷۸
https://www.ibna.ir/vdccmeq142bq0m8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب