مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان خبرداد؛

پویش «نذر قرآن» در لرستان اجرا می‌شود

لرستان - مدیر ستاد کانون فرهنگی هنری مساجد لرستان از راه‌اندازی پویش «نذر قرآن» با رویکرد ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در مناطق محروم لرستان خبر داد.
پویش «نذر قرآن» در لرستان اجرا می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در  خرم‌آباد، محمد چگنی‌نژاد ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، یکی از مشکلات مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، به‌ویژه در مناطق محروم را کمبود قرآن عنوان کرد.
 
مدیرستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد  لرستان افزود: برای رفع مشکل کمبود قرآن در مساجد پویشی با عنوان «نذر قرآن» در استان لرستان راه‌اندازی شده است.
 
چگنی‌نژاد با بیان اینکه این پویش با هدف جلب حمایت خیران و جمع‌آوری قرآن‌های اضافه موجود در منازل راه‌اندازی شده است، عنوان کرد: از مردم و خیران  برای مشارکت در این امر خداپسندانه دعوت می‌شود.

وی افزود:  در هر منزلی ممکن است بیش از یک جلد کتاب قرآن وجود داشته باشد که می‌تواند به مساجد اهدا شود.
 
چگنی‌نژاد گفت: این پویش با رویکرد تقویت فرهنگ دینی و فرهنگ قرآنی در مناطق محروم اجرایی شده است.
 
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان اظهار کرد: به منظور برگزاری محافل قرائت و تفسیر قرآن کریم در مساجد محلات کم‌برخوردار و کمبود نسخ قرآن،  امید می رود با مشارکت مردم و خیران با نذر کتاب قرآن خانگی یا تهیه نسخ نو، در رونق بخشیدن به این محافل نورانی اقدامی موثر صورت پذیرد.
 
وی افزود: مردم و خیران می‌توانند نذورات خود را به آدرس خرم‌آباد، میدان ۲۲ بهمن، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان تحویل دهند.
 
کد مطلب : ۳۳۹۰۶۴
https://www.ibna.ir/vdcceoq102bq1x8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب