کتاب «خمینی پدیده انسانی پیچیده» در آستانه سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در سرای اهل قلم خانه کتاب و ادبیات ایران معرفی و بررسی می‌شود.
کتاب «خمینی پدیده انسانی پیچیده» معرفی و بررسی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «خمینی پدیده انسانی پیچیده» از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران سه‌شنبه 9 خرداد ساعت 15 و 30 دقیقه با سخنرانی اسماعیل نوده‌فراهانی و یاسر عسگری معرفی و بررسی می‌شود. دبیری نشست نیز بر عهده حامد صلاحی است.

امام خمینی (ره) بیانات و خاطراتی خاص و ناب دارد که شنیدنشان تصویری نو و تازه از ایشان ارائه می‌دهد تصویری فراتر و عمیق­‌تر از چیزی که به ظاهر از خمینی در ذهن‌هاست.

مجموع بیانات و خاطرات امام (ره) چیزی بیش از بیست جلد در قالب صحیفه نور است که مطالعه و کشف بیانات یا خاطرات ناب از آن برای عموم یا اساسا ممکن نیست یا بسیار دشوار است.

کتاب خمینی پدیده انسانی پیچیده شامل بیانات و خاطراتی ناب از امام (ره) است که عموم مردم یا آن را نشنیده‌اند و یا اگر شنیده‌اند به سادگی از آن عبور کرده‌اند. بیانات و خاطرات ذکر شده در این کتاب برای مخاطب غافلگیرکننده و به تامل وادارنده است.

با توجه به شرایط حاکم بر اوضاع فرهنگی و سیاسیِ روز که بعضا انقلابیون نسل اول از آنچه امام (ره) تکلیف کرده بود فاصله گرفتند و از طرف دیگر نسل‌های بعد از زمان حیاط امام (ره) آنگونه که باید امام (ره) را نمی‌شناسند. مرور این خاطرات و بیانات، هم نسل اولی‌ها را نسبت به غفلت‌شان متنبه می‌کند و هم درهای معرفت جدیدی به روی نسل‌های بعد از حیاط امام (ره) را نسبت به آن پیر سفر کرده می‌گشاید. از این رو مطالعه این اثر که به کوشش مرحوم روح‌الله نامداری جمع‌آوری شده و از سوی نشر معارف منتشر شده ضروری است.
کد مطلب : ۳۳۹۰۲۱
https://www.ibna.ir/vdcf01dmyw6dmxa.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

دومین نمایشگاه کتاب‌های تاریخ معاصر ایران