کتاب «حباب احساس» نوشته بهاره خراسانی با تصویرگری الهام ابراهیم‌پور از سوی نشر بید روانه بازار شد.
کنترل احساس چهارگانه غم، ترس، خشم و شادی با «حباب احساس»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «حباب احساس» نوشته بهاره خراسانی در نشر بید به چاپ رسیده است. در این کتاب که برای کودکان نوشته شده، هر کدام از احساسات به حبابی تشبیه شده‌اند که وقتی فرد احساساتی می‌شود، در این حباب گیر می‌افتد و اختیار و کنترل خود را از دست می‌دهد. کتاب «حباب احساس» به کودکان می‌آموزد چگونه احساسات خود را شناسایی و مدیریت کنند.

این کتاب، داستان دختری به نام توریاست که احساساتی چون خشم، غم و ترس را تجربه می‌کند و تحت‌تأثیر این احساسات قرار می‌گیرد. وقتی که او احساساتی می‌شود کنترل خود را از دست می‌دهد و دیگر نمی‌تواند رفتار مناسبی در موقعیت‌ها داشته باشد. در واقع او امکان این را ندارد که احساساتش را مدیریت کند. از دست پدر‌ومادرش ناراحت می‌شود، گریه می‌کند، با دوستش دعوا می‌کند، فریاد می‌کشد، از تاریکی می‌ترسد و نمی‌تواند تنها بخوابد.
 
بهاره خراسانی که در حیطه روان‌شناسی فعالیت دارد، در این کتاب راهکار مدیریت احساسات را به روشی بسیار ساده و کارآمد مطرح می‌کند؛ روشی که تنها با انجام یک تمرین ساده تنفس که شبیه حباب‌بازی می‌ماند، صورت می‌پذیرد؛ این تمرین باعث می‌شود در مواقعی که احساسات مختلفی به فرد هجوم می‌آورد، این امکان فراهم ‌شود که از دست حباب‌های احساس رهایی یابد و آنها را مدیریت کند. رویکرد تمرین در این کتاب به شیوه تمرینات مایندفولنس (Mindfulness) است. مایندفولنس، شیوه‌ای برای حضور در «حال» و رفتن ورای افکار، احساسات و واکنش‌های جسمانی است. این شیوه موثر، وقتی از کودکی تمرین شود، در موقعیت‌های حساس، ابزار طبیعی فرد می‌شود و چه در سنین پایین و چه در بزرگسالی اوج عملکرد و نیرومندی را برای فرد به ارمغان می‌آورد و او می‌تواند در هر موقعیتی بهترین عملکرد را داشته باشد.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«یه روز عصر که قرار بود مامانم من رو ببره پارک، یه کاری براش پیش اومد که نتونستیم بریم.
وقتی مامانم گفت که امروز نمی‌تونیم بریم پارک، یهو دیدم که سروکلۀ حباب غم پیدا شد.
حباب‌های احساس این‌جور موقع‌ها میان سراغمون. حباب غم اومد و اومد و اومد و بهم نزدیک شد. اونقدر نزدیک شد تااا...».
 
نشر بید کتاب «حباب احساس» نوشته بهاره خراسانی با تصویرگری الهام ابراهیم‌پور را در ۴۵ صفحه منتشر کرده است.
کد مطلب : ۳۳۸۹۲۳
https://www.ibna.ir/vdcf0cdmmw6dm1a.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب