وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛

جشن خودکفایی کاغذ نیمه دوم امسال برگزار خواهد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشن خودکفایی کاغذ در نیمه دوم امسال خبر داد.
جشن خودکفایی کاغذ نیمه دوم امسال برگزار خواهد شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، محمدمهدی اسماعیلی غروب پنج‌شنبه در جلسه مشترک شورای اداری و شورای فرهنگ عمومی استان لرستان با اشاره به اینکه در لرستان فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های ترویجی و آموزشی و فرهنگی و هنری صورت گرفته، افزود: فعالیت‌های انجام نشده  بیشتری وجود دارد که باید صورت پذیرد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های استان لرستان و تاریخ چند هزار ساله و مردمان سخت‌کوش و متدین گفت: این استان نیازمند توجه جدی‌تری از همه حیث است و البته این نگاه در کل کشور دنبال می‌شود‌ که وضعیت فرهنگی کشور متناسب با آرمان‌های نظام انقلاب اسلامیم ارتقا پیدا کند.
 
وی گفت: در دولت انقلابی تمام الزامات ارتقای فرهنگ و هنر وجود دارد، نگاه بودجه‌ای و پشتیبانی و برنامه‌ریزی آن باید تغییر کند، باید تحولات فرهنگی را به قبل و بعد از امسال تقسیم کنیم و به نقطه عطف تقسیم کنیم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شرایط برای توسعه وجود دارد،  گفت:  باید شاهد تحولات جدی فرهنگی در تمامی کشور باشیم و برنامه پیشبرد فرهنگی انجام و فصل به فصل بررسی شود.
 
اسماعیلی با اشاره به اینکه رهاشدگی و نگاه دسته چندمی در حوزه فرهنگ وجود داشته است، گفت: رهبر عزیز انقلاب با حضور در نمایشگاه کتاب و بازدید بیش از ۳ ساعته خود نشان دادند جدا از علاقه ایشان به کتاب، توسعه فرهنگ از سوی ایشان موضوع حساس و اثرگذاری است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در هیچ کشوری چنین شخصیت فرهنگی وجود ندارد، عنوان کرد: ماهیت انقلاب اسلامی فرهنگی است، رهبران انقلاب اسلامی بزرگترین معلمان فرهنگی هستند، در کجای دنیا آثار نوشته بسیاری را از رهبر و رئیس‌جمهور می‌توان پیدا کرد.
 
وی ادامه داد: کتاب‌های مقام معظم رهبری در نمایشگاه امسال از آثار پرفروش بودند و آثار امام هنوز پس از سال‌ها  هنوز هم پس از سالیان پرفروش‌ترین کتاب‌های کشور هستند.
 
اسماعیلی گفت: انقلاب اسلامی سبقه فرهنگی دارد و سیره و سلوک رهبرانش فرهنگی است، بنابراین وضعیت فرهنگی کشور باید تغییر جدی کند، دولت در برنامه هفتم برنامه‌ خوبی را تدارک دیده و به مجلس ارائه می‌دهد همچنین بودجه خوبی پیش‌بینی شده است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نیمه دوم امسال جشن خودکفایی کاغذ در کشور برپا خواهد شد، گفت: مجموعه‌های مختلف آماده تولید هستند و مطالبه ۱۵ ساله بر زمین مانده رهبر معظم انقلاب را انجام خواهیم داد.
 
وی گفت: شخصیت‌های بسیاری از لرستان در دوران انقلاب نقش بسزایی داشته و در این جهت باید اقدامات جدی در این استان انجام بدهیم چراکه دارای ظرفیت‌های بی‌شماری است.
کد مطلب : ۳۳۸۷۶۸
https://www.ibna.ir/vdcce4q142bq1m8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب