کتاب «زمانی برای عاشقی» با حضور مسئولان و خانواده شهید در همدان رونمایی شد.
کتاب «زمانی برای عاشقی» در همدان رونمایی شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، ظهر چهارشنبه  کتاب «زمانی برای عاشقی» توسط مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان، فرماندار تویسرکان، مادر شهید عینعلی و تنی چند از مسوولان رونمایی شد و از نویسنده، مادر و همسر این شهید هم تقدیر به عمل آمد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان در این مراسم اظهار کرد: شهدا با خلوص نیت برای خدا جان خود را فدا کردند و عزت و سرافرازی را به ملت ایران دادند.

سردار مهدی ظفری با بیان اینکه روایت جنگ از نگاه‌ها و به شیوه‌های مختلف چون تاکتیکی، راهبردی، عملیاتی و استراتژیکی است عنوان کرد: صدام با کمک قدرت‌ها جنگ بزرگی را علیه ملت ایران آغاز کرد.

 مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به واهمه دشمن از انقلاب افزود: با یک نگاه اجتماعی در عرصه سیاسی به انقلاب می‌بینیم این رویداد یک زلزله ژئوپولیتکی فکری و اندیشه‌ای در زمان خود بود که توانست اندیشه‌ها و راهبردها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با تاکید بر آشناسازی نسل نوجوان و جوان با واژه‌های جنگ سرد و انواع قدرت گفت: جنگ تحمیلی بزرگترین واکنش جهانی و اولین واکنش نظام‌یافته‌ قدرت‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی نوپا بود زیرا آنها می‌خواستند از رشد انقلاب که می‌توانست دنیا را تحت تاثیر خود قرار دهد، جلوگیری کنند.

وی گفت: زمانی که از دفاع مقدس سخن به میان می‌آید تصور برخی بر این است می‌خواهیم از جنگی که اتفاق افتاده حرف بزنیم حال اینکه بین جنگ و دفاع فرق است و انگیزه‌ها هم متفاوت است به همین دلیل امام راحل رزمندگان را هدایت می‌کنند به مراقبت و اینکه دفاع برای رضای خدا باشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر معرفت‌های دفاع مقدس در زندگی فردی و اجتماعی جامعه ما حاکم شود نباید خیلی از مشکلات را داشته باشیم افزود: نیاز به بازخوانی هشت سال دفاع مقدس داریم که باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.
کد مطلب : ۳۳۸۷۳۵
https://www.ibna.ir/vdcgw79wnak9wu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402