استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه برای توسعه هر علمی پیشینه آن هم باید مطالعه شود، گفت : دسترسی به اسناد تاریخی به عنوان پیشینه هر علمی چراغی به سوی آینده درخشان خواهد بود.
دسترسی به اسناد تاریخی چراغی به سوی آینده است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بجنورد، محمدرضا حسین نژاد ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی شرق کشور  با تاکید بر اینکه ارزش و اهمیت سازمان اسناد شفاف و مشخص است، افزود: سازمان اسناد می‌تواند از مراجعه گسیخته به دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کند از این رو همکاری دستگاه‌های متولی با این سازمان الزامی است تا محققان به موضوعات مورد نیاز دسترسی پیدا کنند. 
 
وی بر حفاظت و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی در نگهداری از اسناد تاکید و خاطرنشان کرد: در خراسان شمالی نیز مراقبت‌های لازم اعمال می شود اما برقراری ارتباط با سازمان اسناد ملی ضروری است.

وی تشکیل سامانه قوی اطلاعاتی از اسناد را الزامی دانست و گفت: با این سامانه تحقیقات پژوهشگران تسهیل می‌یابد. 
 
مجتبی محمودی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی شرق کشور در این دیدار از سازمان اسناد ملی به عنوان حافظه ملی یاد کرد و گفت: از ابتکارات ارزشمند انقلاب اسلامی این است که کتابخانه ملی و سازمان اسناد با هم تلفیق شدند.
 
 وی گردآوری اسناد ، نگهداری اسناد در شرایط خاص، ساماندهی اسناد و ارائه و اشاعه خدمات را به عنوان چهار وظیفه اصلی سازمان اسناد نام برد.

محمودی بر تقویت شبکه ملی کتابخانه در استان خراسان شمالی تاکید کرد و گفت: آمادگی احداث مخزن ویژه برای استان خراسان شمالی جهت نگهداری از اسناد، داریم.
کد مطلب : ۳۳۸۷۱۴
https://www.ibna.ir/vdcdfj0soyt0s56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402