«من دلم کبوتر است» از مجموعه شعرهای نوجوان با عنوان «شعر شباب» اثری از شاعر و نویسنده مازندرانی به چاپ رسید.
مجموعه شعر نوجوان «من دلم کبوتر است» راهی بازار کتاب شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران( ایبنا) از ساری، مجموعه شعر نوجوان من دلم کبوتر است» از مجموعه آثار «علیرضا حکمتی» شاعر و نویسنده مازندرانی راهی بازار کتاب شد.
علیرضا حکمتی در گفت و گو با ایبنا اظهار کرد: من دلم کبوتر است از مجموعه شعرهای نوجوان با عنوان "شعر شباب" است که به انتخاب و گزینش انتشارات گویا به چاپ رسیده است.
 
وی با اشاره به اینکه نام این مجموعه شعر برگرفته از شعری از همین مجموعه است که برای امام رضا(ع) سروده شده، افزود: فضای عمده شعرهای این مجوعه اجتماعی و دینی است و اشعار در قالب‌های مختلفی مانند چهارپاره، دوبیتی، سپید و نیمایی سروده شده‌اند.

این شاعر مازندرانی با بیان اینکه در حوزه تولید محتوا برای مخاطبان گروه سنی خردسالان و کودک، آثار فراوانی در بخش‌های شعر و داستان چاپ و منتشر شده است، گفت: اما جای خالی منابع مکتوب شعر نوجوان برای مخاطبان گروه سنی نوجوان همواره احساس می‌شود.

حکمتی با اشاره به اینکه شاید دست اندرکاران ادبیات کودک، به جداسازی ادبیات کودک و نوجوان چندان اعتقادی نداشتند، تصریح کرد: اما مخاطبان نوجوان، نیازمند آثاری متناسب با گروه سنی خودشان هستند و در حوزه چاپ و نشر شعر نوجوان، این خلا در طی سال‌ها احساس شده است.

وی با بیان اینکه دوره نوجوانی دارای حساسیت‌های روحی و روانی ویژه این ایام است، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر، توجه ویژه‌ای به این موضوع صورت گرفته است و مجموعه شعر شباب، یکی از همان اتفاق‌های خوب در این زمینه محسوب می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۳۴۴۲۱
https://www.ibna.ir/vdcewe8xzjh8xei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال