همزمان هفته روز بزرگداشت حکیم نظامی؛

نقد آثار فاطمه بختیاری در محفل ادبی «صبح اشراق»

همزمان با روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی، محفل ادبی صبح اشراق با نقد آثار فاطمه بختیاری و خوانش اشعار حکیم نظامی گنجوی برگزار شد.
نقد آثار فاطمه بختیاری در محفل ادبی «صبح اشراق»
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، همزمان با روز بزرگداشت حکیم نظامی، محفل ادبی صبح اشراق با نقد آثار فاطمه بختیاری و خوانش اشعار حکیم نظامی گنجوی در کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست، فاطمه بختیاری، نویسنده کودک و نوجوان به معرفی دو عنوان از کتاب‌های جدید خود در گروه سنی نوجوان با عنوان «آتیش پاره» و «پدربزرگ و راز صندوقچه» پرداخت و بیان کرد: کتاب «آتش پاره»، رمان برگزیده جشنواره کتاب سال شهید غنی‌پور و با درون‌مایه طنز است. داستان کتاب در روستا و در زمان جنگ تحمیلی اتفاق می‌افتد.
 
وی افزود: همچنین درون‌مایه کتاب «بابابزرگ و راز صندوقچه» رئال و با رگه‌هایی از طنز است و داستان کتاب در زمان انقلاب اسلامی و در شهر قم اتفاق می‌افتد. بابابزرگ  را ساواک دستگیر کرد، اما وقتی از زندان آزاد می‌شود مثل دیوانگان رفتار می‌کند، صدیقه از کار بابابزرگ ناراحت می‌شود و سعی می‌کند بابابزرگ را با خود همراه کند.
 
بختیاری در ادامه ضمن خوانش بخش‌هایی از دو کتاب بیان کرد: در نگارش این دو کتاب تلاش شده است تا فضای آن‌ها متفاوت باشد و خوشبختانه طبق بازخورد خوانندگان کتاب‌ها تکراری نبوده است و با استقبال اعضای نوجوان همراه بوده است.
کد مطلب : ۳۳۴۱۹۰
https://www.ibna.ir/vdchwknxv23nxzd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال