با حضور مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛

آیین تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار شد

مراسم تکریم مدیرکل سابق و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در شیراز برگزار شد.
آیین تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، آیین تکریم روح‌الله منوچهری، مدیرکل سابق و معارفه محمدحسین فیروزی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با حضور سیدباقر میرعبدالهی، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات و محمدعلی میرزایی، مدیرکل امور استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ مدیران اجرایی فارس، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، کتابداران و چهره‌های علمی و ادبی استان فارس برگزار شد.
 
در این آیین که روز دوشنبه 8 اسفندماه، در سالن همایش‌های مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد ضمن قدردانی از زحمات 6 ساله روح‌الله منوچهری، مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی فارس، محمدحسین فیروزی سرپرست جدید این مجموعه معارفه شد.
 
معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دوشنبه ٨ اسفند در آیین تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به واژه مسئول و مسئولیت عنوان کرد: امام علی(ع) در نهج البلاغه در باب مسئولیت بیان کرده‌اند «کاری که تو بر او گمارده شده‌ای طعمه تو نیست، بلکه بار امانتی بر گرده تو است».
 
سید باقر میرعبداللهی افزود: مسئول کسی است که از او سئوال می‌شود نه آن کسی که اختیار فراوان دارد و بنابراین مسئولیت هم احراز مقام پاسخگویی‌ است؛ ظاهر و باطن مسئولیت همانند هم نیست بلکه قرار گرفتن در مقام پاسخگویی است.
 
حکومتی داریم که به امر مقدس کتاب اهتمام ویژه‌ای دارد
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس نیز در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، بیان کرد: در زمان و حکومتی قرار داریم که به امر مقدس کتاب اهتمام ویژه‌ای داده می‌شود.
 
عبدالعلی کریمی با بیان اینکه از بزرگان دین تا کشور گرفته بر این امر مهم اهتمام ویژه دارند، به همه فعالین این حوزه به واسطه عرصه مهم و مقدس تبریک گفت و افزود: مسئولیت فرصتی است که برخی سپرده می‌شود و کسانی موفق می‌شوند که از آن استفاده صحیح به نفع جامعه و مردم دارند.
 
وی اضافه کرد: فرصت مسئولیت دیر یا زود از دست می‌رود و چه بهتر که از فرصت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم؛ افرادی که خالصانه وقت و انرژی خود را برای خدمت صادقانه به مردم می‌گذارند، ماندگار خواهند بود.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس ضمن تقدیر از زحمات 6ساله مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان، به وجود ٣٧ شهرستان و بزرگترین تقسیمات کشوری در فارس اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه امروز خدمات کتاب و کتابخوانی به فرهنگوارن در تمام نقاط این استان ارائه می‌شود.
 
در خور جایگاه تاریخ و فرهنگ فارس خدمات ارائه شود
کریمی بیان کرد: باید در خور و در شان جایگاه تاریخ و فرهنگ فارس خدمات ارائه شود تا شاهد بالندگی روزانه این استان باشیم. طی ماه‌های اخیر دشمن از فضاهایی استفاده کرد و عده‌ای را با ایجاد فضاهای مسموم، فریب داد. امروز دشمن با گذر از نقشه قبلی، با تحرکات اقتصادی سعی در ورود به میدان دارد و به نظر می‌رسد تلاطم‌های این روزهای بازار هم غیرطبیعی است.
 
کریمی با تاکید بر اینکه باید مردم توجیه شوند تا خدای ناکرده دشمن با ایجاد یک فضای دیگر سوءاستفاده نکند، آگاهی بخشی و روشنگری را از مولفه‌های مهم جهاد تبیین عنوان کرد.
 
در پایان این مراسم، پس از قرائت پیام آیت‌الله کلانتری، تولیت آستان مقدس احمد بن موسی، شاهچراغ(ع) متن حکم دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشورخوانده شد.
 
به گزارش ایبنا؛ مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طی حکمی محمدحسین فیروزی را به‌عنوان سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس منصوب کرد. پیش از این روح‌الله منوچهری از اسفندماه 1395 سکاندار اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس بود و هم اکنون سرپرست مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس است.
کد مطلب : ۳۳۳۴۴۴
https://www.ibna.ir/vdci5pap5t1ap52.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402