به همت انتشارات آریوحان؛

«مدیریت شهری در ایران» منتشر شد

«مدیریت شهری در ایران» اثر محمدرضا روشنی را انتشارات آریوحان منتشر کرد.
«مدیریت شهری در ایران» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام ، انتشارات آریوحان با مدیریت آیت محمدی (کلهر) کتاب «مدیریت شهری در ایران» اثر محمدرضا روشنی را در 270 صفحه برای علاقه‌مندان و فعالان در حوزه مدیریت شهری و دانشجویان شهرسازی و مدیریت شهری چاپ و منتشر کرده است.

نویسنده در این کتاب ابتدا با گذری بر تاریخ مدیریت شهری از تمدن عیلام با تأکید بر شهرنشینی در دهلران به‌عنوان بخشی از تمدن عیلام اشاره کرده و به‌طور کوتاه به دوره شهرنشینی ایران‌باستان و دوره اسلامی و معاصر پرداخته است.
 
کتاب مدیریت شهری در ایران در هشت فصل تدوین شده و نویسنده، نخستین‌بار در کشور، تفکیک مدیریت شهری را به دو بخش مدیریت سیاسی (امنیتی-انتظامی) و مدیریت غیرسیاسی (مدیریت شورا-شهرداری) و ارائه چند مدل و تفکیک این مدیریت در ساختار سیاسی و مدیریتی کشور پیشنهاد داده و به اهمیت آن پرداخته است.
 
نویسنده مجدد پیشنهاد داده که همه ادارات و سازمان‌های دولتی و حتی خصوصی در ارتباط با رفاه شهروندان از‌جمله: اداره برق، آب و فاضلاب، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهزیستی،مسکن و شهرسازی و... تحت مدیریت شورای منتخب مردم و شهرداری در آیند و مجموعه مدیریت شهری ایجادکنند و سپس با ارائه راهکارهایی برای توسعه مدیریت شهری از جمله مدل سلسله مراتب نظام مدیریت شهری با نگرش مردم سالاری-مدل جایگاه مدیریت شهری در سیستم اداری-مدل شهر الکترونیک-مدل ارتباط منظومه‌ای مدیریت شهری با زیرساخت‌های شهر به اهمیت و مزیت و ضرورت این شیوه مدیریت در ساختار نظام شهری ایران پرداخته است.
 
مطالعه کتاب مدیریت شهری در ایران، به‌عنوان راهنمایی برای تلاشگران مدیریت شهری، اعضای شورای اسلامی شهرها، مدیران شهری و علاقه مندان و فعالان در حوزه مدیریت شهری و دانشجویان شهرسازی ومدیریت شهری توصیه می‌شود.

نشر آریوحان این کتاب را به قیمت 100 هزارتومان و با طرح جلدی از روژان محمدی به چاپ رسانده است.
کد مطلب : ۳۳۲۱۷۴
https://www.ibna.ir/vdchqinxk23nxzd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال