کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

فصل‌نامه مطالعات زبان فارسی مقاله علمی دریافت می‌کند

15 آذر 1401 ساعت 19:00

فصل‌نامه علمی و تخصصی «مطالعات زبان فارسی» با موضوع زبان فارسی آماده دریافت مقالات علمی استادان، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی و دانشجویان دکتری است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، دوفصل‌نامه علمی و تخصصی شفای دل از شماره هشتم به فصل‌نامه مطالعات زبان فارسی تغییر نام و تغییر وضعیت داده و از شماره هشتم در قالب فصل‌نامه در حال انتشار است. شماره دهم این فصلنامه تابستان امسال منتشر شده و این نشریه تخصصی در نظر دارد با هدف رشد و شکوفایی مطالعات و تحقیقات ادبی و کمک به تعالی دانش ادبی و گسترش زبان فارسی در سطح ایران و سایر کشورهای فارسی‌ زبان از مقاله‌های صاحب‌نظران این حوزه استفاده کند.

مقالات چاپ شده در فصل‌نامه مطالعات زبان فارسی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC، بانک اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی SID، بانک اطلاعات نشریات کشور magiran، پایگاه مرجع دانش CIVILICA، مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوریRICeST و پایگاه مجلات تخصصی نور noormags و پرتال جامع علوم انسانی نمایه می‌شود. 

 این نشریه در موضوع‌های تحلیل و تفسیر متون ادب فارسی، تحقیقات مرتبط با حوزه‌های تحلیل گفتمان، سبک‌شناسی متون و نیز شعرشناسی شناختی، ترجمه و زبان‌شناسی، روایت‌‌شناسی، زبان‌شناسی تاریخی و تصحیح متون، سبک‌شناسی مدرن، مطالعات زبان‌شناختی متون فارسی در حوزه‌‌های آوایی، صرفی و معنایی زبان فارسی، مطالعات عروض و وزن شعر از دیدگاه واج‌شناسی، مطالعات گویش‌شناسی در متون ادب فارسی از منظر درزمانی و هم‌زمانی، مطالعات گویشی در متون زبانی، نشانه‌‌شناسی متون ادبی، نقد زبان‌شناختی متون ادبی، واژه ‌سازی در متون ادبیات داستانی و نیز کتاب‌های آموزشی زبان فارسی، ویژگی‌ها و دگرگونی‌های آوایی و دستور‌زبانی زبان فارسی از دوران باستان تاکنون مقاله می‌پذیرد.

از علاقه‌مندان حوزه پژوهش دعوت می‌شود برای ارسال مقاله‌های تالیفی خود به نشانی الکترونیکی www.jmzf.ir مراجعه کنند.


کد مطلب: 329593

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/tolidi/329593/فصل-نامه-مطالعات-زبان-فارسی-مقاله-علمی-دریافت-می-کند

ایبنا
  https://www.ibna.ir